Спійманий на хабарі керівник ДАБІ Полтавщини уклав угоду з прокурором і відбувся штрафом

Віктор Мирунко, екс-керівник ДАБІ Полтавщини Віктор Мирунко, екс-керівник ДАБІ Полтавщини | Фото: poltava.to

Екс-керівник ДАБІ Полтавщини Віктор Мирунко уклав угоду із прокурором і отримав 25 тис. грн штрафу за хабарництво

Октябрський райсуд виніс вирок екс-директору департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області Віктору Мирунку, якого затримали на хабарі у 13 тис. грн. Колишній чиновник уклав із прокурором угоду про визнання винуватості, тому відбувся штрафом у 25 тис. грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ.

Нагадаємо, Віктора Мирунка затримали у Полтаві у вересні 2016 року. За інформацією СБУ, він, за допомогою колишніх держслужбовців, брав хабарі за декларації про початок та готовність будівництв. Пізніше стало відомо, що цим спільником був колишній заступник начальника управління містобудування Полтавщини Станіслав Белінчіо Саме він назвав керівнику ГО «Європейська Україна» суму, необхідну для «вирішення питання» щодо декларації ангару. Чоловік мав заплатити 500 доларів (13 тис. грн).

За даними реєстру судових справ, про розмір хабара чоловіки домовились у «Чікен Хаті», що на перехресті вул. Гоголя та Небесної Сотні (Леніна) у Полтаві. За тиждень вони зустрілись у ТЦ «Метромолітен», де Станіслав Белінчіо і отримав 500 доларів. Пізніше останнього затримали у кафе «Каштан» (вул. Європейська (Фрунзе), 24/42).

Цікаво, що прес-група СБУ повідомляла: Віктор Мирунко для отримання «замовлень» створив мережу посередників з колишніх держслужбовців, які працювали в сфері надання та оформлення документів у містобудівній діяльності. Однак, в результаті, йому інкримінували тільки один випадок. Щодо інших випадків хабарництва інформації немає.

Наприкінці жовтня Віктор Мирунко розповів «Полтавщині», що визнав провину, уклав угоду з прокурором і звільнився з посади. Він акцентував на тому, що міг не звільнятися. Частина 2 статті 369-2 ККУ, яку йому інкримінували, не передбачає звільнення — лише штраф або позбавлення волі. 25 тис. грн — це максимально можливий за статтею штраф. Згідно з даними декларації Віктора Мирунка за 10 місяців 2016 року, це майже п’ять місячних зарплат колишнього директора ДАБІ Полтавщини.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»