Спійманий на хабарі директор автошколи ДТСААФ уклав із прокурором угоду і відбувся штрафом

Полтавський суд виніс вирок спійманому на хабарі директору автошколи — 25,5 тисяч гривень штрафу

Київський райсуд Полтави виніс вирок Станіславу Браткевичу — директору автошколи ДТСААФ, якого затримали за хабарництво. 27 лютого суддя Юрій Куліш затвердив угоду, яку той уклав із прокурором і оштрафував його на 25,5 тис. грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, Станіслава Браткевича затримали 30 січня у Полтаві. Він взяв 5,1 тис. грн за сприяння у складанні іспитів та отриманні водійських посвідчень. Після затримання чоловіка відпустили під домашній арешт.

Згідно з матеріалами справи, 9 лютого 2017 року Станіслава Браткевича призначили на посаду директора Полтавського навчального центру Полтавської обласної організації Товариства сприяння обороні України (ПНЦ ПОО ТСОУ) — колишня ДТСААФ.

У вересні 2017 року він почав пропонувати слухачам автошколи сприяння у складанні іспитів за винагороду. Для цього чоловік вирішив використовувати свою репутацією та товариські відносини зі службовими особами Територіального сервісного центру № 5341 МВС України в Полтавській області.

Одна така послуга слухачеві коштувала 1700 грн. Гроші передавали через секретарку автошколи. Матеріали щодо неї поліція виділила в окреме провадження. Усього за час керування і до затримання Станіслав Браткевич встиг отримати 5,1 тис. грн.

Під час досудового розслідування, 20 лютого 2018-го, директор автошколи уклав із прокурором Ігорем Зінченком угоду про визнання винуватості. Підписуючи документ, Станіслав Браткевич погодився повністю визнати провину у хабарництві та співпрацювати із правоохоронцями для викриття подібних злочинів інших осіб. Натомість прокурор мав наполягати на покаранні лише у вигляді штрафу.

Цю угоду затвердив суддя Юрій Куліш. Він визнав Станіслава Браткевича винним в одержанні неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч.2 ст.369-2 ККУ). Йому призначили 25,5 тис. грн штрафу та відпустили.

Протягом 30 днів цей вирок можна оскаржити до Апеляційного суду Полтавської області.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»