Спійманого на хабарі керівника райвідділу виконавчої служби на 2 роки відсторонили від роботи

18700 грн штрафу та 2 роки відсторонення отримав керівник Козельщинського райвідділу виконавчої служби управління юстиції, який попався на хабарі

Козельщинський райсуд Полтавської області виніс вирок керівнику Козельщинського райвідділу виконавчої служби управління юстиції Дмитру Серажиму та його спільнику Євгенію Марусову. Обох визнали винними у хабарництві і оштрафували. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, в.о. начальника Козельщинського райвідділу виконавчої служби управління юстиції Полтавщини разом з посередником затримали 21 лютого під час отримання 2,7 тис. грн хабара. Вони вимагали від місцевого мешканця 6,5 тисяч гривень за зняття арешту з автомобіля. За два дні посадовця взяли під варту, а його помічника, який не має відношення до держслужби, посадили під домашній арешт.

На Полтавщині СБУ затримала на хабарі працівника виконавчої службиЗйомка СБУ

За даними реєстру судових справ, крім виконання обов’язків начальника Козельщинського райвідділу виконавчої служби, Дмитро Серажим був старшим державним виконавцем Автозаводського відділу ДВС Кременчука ГТУЮ в Полтавській області. Він, через помічника, вимагав 6,5 тис. гривень за зняття арешту з автомобіля і отримав суму частинами. Затримали Євгенія Марусова саме під час отримання решти суми у кабінеті в Козельщинському райвідділі юстиції.

29 березня Дмитро Серажим та Євгеній Марусов уклали із прокурором угоди про визнання винуватості. Саме їх і затвердив головуючий суддя Андрій Лизенко. Він визнав винним посадовця в отриманні неправомірної вигоди (ч.1 ст.368 ККУ), а його спільника — у пособництві цьому (ч.5 ст.27 та ч.1 ст. 368 ККУ). Без цього документу чоловікам загрожувало від 3 до 6 років ув’язнення.

У якості покарання обидва отримали по 18,7 тис. грн штрафу. Крім того, Дмитра Серажима на 2 роки позбавили права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.

Нагадаємо, схожий вирок винесли лікарю медкомісії, який взяв хабар від кандидата на службу в патрульну поліцію. За отримання 1,5 тис. грн йому призначили 15 тис. грн штрафу.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»