Соціал-демократи полтавської міської й обласної рад подали проект звернення до ВР щодо перерахунку пенсій пенсіонерам-силовикам

Полтавська міська рада та Полтавська обласна рада розглянуть на своїх засіданнях проект звернення до Парламенту щодо негайного перерахунку пенсій військовим пенсіонерам та пенсіонерам органів внутрішніх справ. Відповідні проекти подали фракції СДП.

Соціал-демократи пропонують закликати Верховну Раду виконати законні вимоги екс-силовиків, які вже два роки добиваються перегляду грошового утримання і неодноразово проводили мітинги і перекриття доріг у Полтаві та по всій Україні.

«Два роки держава не віддає пенсіонерам та ветеранам силових відомств їхні зароблені пенсії. Зароблені ціною ризику життям та втрати здоров’я. Перерахунок — законний обов’язок держави, яку вони захищали. За діючими постановами Кабінету Міністрів для ветеранів органів внутрішніх справ він мав розпочатися ще з 1 січня 2016 року. Однак кошти для цього так і не закладені в жодному Держбюджеті. Влітку 2017 року була також прийнята постанова № 704 про підвищення грошового забезпечення військовослужбовців, за якою також мали перерахувати пенсії й військовим пенсіонерам, однак у грудні 2017 року вступ її в дію відклали на рік — до 1 січня 2019 року», — розповів про ті нормативні акти, які ігнорує влада голова фракції СДП в Полтавській облраді Валерій Прядко.

Депутати-соціал-демократи разом із головою Соцпартії Сергієм Капліним неодноразово брали участь в численних акціях протесту та мітингах пенсіонерів і ветеранів органів внутрішніх справ та збройних сил під Парламентом, Кабінетом Міністрів, Полтавською обласною радою та адміністрацією. Нині вирішили підтримати їхні вимоги рішенням сесій та допомогти переконати Парламент не допустити прийняття нового дискримінаційного закону, який готує Мінсоцполітики.

«Урядовці розробили проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Проблему із перерахунком призначених пенсій у зв’язку зі збільшенням грошового забезпечення Уряд для себе вирішує. Із закону просто вилучається ця норма надання державних і соціальних гарантій. Буде змінено порядок обчислення пенсії: розмір пенсії визначатиметься за співвідношенням грошового забезпечення військовослужбовця чи працівника правоохоронного органу, до середньої заробітної плати, а не відповідно до особливих умов праці», — розповів голова фракції СДП у Полтавській міській раді Олександр Шамота.

Понад 70 народних депутатів підписали проект постанови № 7492, який може зрушити з мертвої точки процес перерахунку пенсій. Ще більше парламентарів заявили про готовність його підтримати. Буквально в день подачі документ схвалив Комітет соцполітики Верховної Ради. Зараз черга за рештою комітетів і внесенням питання в порядок денний.

«Зараз ми з пенсіонерами-силовиками добиваємося того, щоб постанова № 7492, яка нарешті запустить перерахунок була прийнята, а антисоціальний «закон Реви» Парламент відхилив. Для цього ми створили Штаб боротьби за перерахунок пенсіонерам-силовикам. В плані дій нашого штабу також робота з обласними і міськими радами для підтримки наших вимог. Тому ініціатива СДП щодо звернення до Парламенту зараз дуже важлива. Ми маємо консолідувати всіх на місцях, заручитися підтримкою депутатів всіх рівнів і я сподіваюся на те, що Полтавська міська і обласна ради проголосують і змусять ВР нарешті провести справедливий перерахунок пенсій за діючим законодавством», — заявив голова Соціалістичної партії України Сергій Каплін.

Штаб боротьби за перерахунок має вже друкований орган — газету «Силовик» та гарячу лінію: +38 (063) 206-90-80, яка працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 13:00.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)