Сотня учасників ТК InGreen стали гостями фестивалю «Перлини Слобожанщини. Пархомівка — світові шедеври»

30 квітня туристичний клуб InGreen здійснив цікаву подорож теренами Слобожанщини.

Група з 103 полтавських мандрівників отримала можливість на власні очі побачити один з найкрасивіших палацо-паркових ансамблів України — замок цукрового магната Кеніга у Шарівці, а також заміську садибу Харитонинків у таємничому Наталіївському лісі та «сільський Ермітаж» у Пархомівці, де саме проходив художній фестиваль «Пархомівка — світові шедеври»

Туристичний клуб започаткував тенденцію подорожувати парками та садибами Слобожанщини ще в 2012 році, відтоді цей маршрут користується підвищеною популярністю у полтавців, які воліють бодай на один день зануритися в загадкову та розкішну атмосферу позаминулого століття.

Учасники поїздки розпочали екскурсійний день в Пархомівці, щоб зранку, ще до початку фестивалю, ознайомитися з розкішною колекцією музею, що налічує близько 3000 експонатів. В залах «Сільського Ермітажу» ховаються рідкісні роботи західноєвропейських майстрів (Рембрандта, Гогена, Ван Дейка) та роботи видатних українських та російських художників (Іллі Рєпіна, Тараса Шевченка, Івана Айвазовського, Казимира Малевича, Олександра Бенуа). Сучасний та класичний живопис, графіка, скульптури, декоративно-прикладне мистецтво, цінні етнографічні та археологічні речі — Пархомівському художньому музею є чим здивувати.

Опісля огляду основної експозиції, полтавські гості відвідали додаткову фестивальну локацію з унікальною фотовиставкою. Це вдалося зробити до напливу туристів з усієї України, тож учасники подорожі по-справжньому змогли насолодитися мистецтвом без штовханини та зайвої метушні.

Потім, полтавська група мандрівників на деякий час покинула межі фестивалю, щоб відвідати Шарівський палац та Наталіївську садибу. Шарівський палац створювався майже протягом всього 19 сторіччя. За цей час палац змінив кількох власників, тож його стиль постійно змінювався та доповнювався. Шарівка — еклектична пам’ятка архітектура, вона носить на собі відбиток смаків та уявлень про красу абсолютно різних людей. Але витончена неоготика, до якої тяжів останній власник плацу — петербурзький цукрозаводчик Леопольд Кенігом, домінує над усім ансамблем. Упорядкуванням паркової зони навколо палацу займався відомий ландшафтний архітектор Георг Куфальд, який розробив унікальний проект з озеленення території невластивими для української флори екзотичними рослинами. Трохи здичавілий, але все ще прекрасний парк й нині милує око відвідувачів.

За двадцять кілометрів від Шарівки знаходиться мальовничий Наталіївський парк, що свого часу належав іще одному відомому цукровому магнату Павлу Харитоненку.

На території парку стоїть справжня гордість і родзинка цих місць — Спаська церква. В часи розквіту маєтку Харитоненків, присадибна церква також виконували функції храму-музею, в якому зберігалася унікальна колекція давньоруського мистецтва і рідкісних ікон.

Ввечері, після насиченої прогулянки парками, учасники екскурсії повернулися в Пархомівку, щоб долучитися до фестивального дійства, а саме — подивитися постановочний лицарський турнір, послухати концерт за участю артистів естради та придбати пам’ятні сувеніри в містечку майстрів.

Наступна поїздка «Старовинними садибами і парками Слобожанщини» планується 20 травня. Вже можна подавати заявку на сайті організаторів.

Глаша ЗЕЛЕНА