Сьогодні вшанували учасників бойових дій в Афганістані

– Шановні воїни-афганці та усі присутні, на долю українського народу у 20 столітті випало дуже багато випробувань – і дві великі світові війни, і боротьба за Незалежність и голодомори, і остання крапка – це майже 10-ня війна в Афганістані, куди було послано воювати і багато українців, – каже священник Свято-Покровської церкви отець В’ячеслав. – Багато із них не повернулося. На війнах солдат повинен своїм мечем захищати справедливість, як говорить Святе Письмо. Повинен віддати своє життя за цю справедливість. Православна церква завжди молиться за воїнів, завжди їх поминає. Це наш обов’язок. Українська церква завжди була з народом і молиться за всіх наших співвітчизників, які загинули.

Пам’ять усіх загиблих учасників війни також вшанували хвилиною мовчання.

“- Я один з перших переходив межу і наша група повинна була забезпечити зв’язок Генерального штабу, – згадує командир радіороти бригади зв’язку Олександр Данілов, який безпосередньо дав команду на початок руху. – Наш підрозділ виконав наказ у повному обсязі.

– Ми не знали де і як будемо воювати, – згадує командир взводу 103-ї повітряно-десантної дивізії Микола Іващенко. – Ми навіть не знали, що летимо в Афганістан. Заборонено було дзвонити, писати, зв’язуватися з рідними і близькими. Ніхто нічого не знав. Знали тільки одну інформацію, що будемо воювати.

Голова правління Полтавської обласної організації ветеранів війни в Афганістані Олександр Расько говорить:

“- Шановні побратими! Сьогодні такий день, що ми обов’язково повинні згадати наших товаришів, які загинули. На жаль, держава нам не надала реабілітації. Останні роки влада завжди на нас економить. Порушуються закони України про ветеранів війни в Афганістані. Хотілося б подякувати тим людям, які їздили 18-го числа у Київ і фінансово нас підтримали. Взагалі потрібно підтримувати один одного. Слава Україні! “

Виконуючий обов’язки військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату підполковник Едуард Бородай каже:

“- Бажаю усім здоров’я та Слава Україні! Сьогоднішнє покоління по-різному розуміють афганські події. Але для мене, як для військового, все чітко та зрозуміло. Я розумію, що таке військовий обов’язок, честь та виконання наказів. Тому для нас, для військових, ви залишаєтесь прикладом їх виконання. Що таке початок війни уже зрозуміли і ми, на жаль. Незважаючи на немолодий вік деяких учасників війни в Афганістані, але маючи воєнний досвід, багато з вас долучилися в 14-му році і стали поряд із нами. Нагадали нам як необхідно тримати зброю, чим врятували багато життів і допомогли дати відсіч агресору. Такі дати, як сьогодні, потрібно пам’ятати. Потрібно згадувати про тих, хто загинув там, допомагати їх рідним. Сьогодні я бажаю світлої пам’яті загиблим, здоров’я живим і миру нам всіх.”

За дорученням афганської організації, військовий комісар підполковник Бородай Едуард Миколайович вручив безпосереднім учасникам бойових дій пам’ятні нагороди – медалі та грамоти.