Сьогодні Трійця – одне з найбільших свят християнського календаря

З нагоди свята П’ятидесятниці, в Єрусалимі в цей час було багато юдеїв-прочан, які приїхали з різних країн. Почувши шум, величезний натовп народу зібрався біля дому де були Христові учні. Усі дивувалися і питали один одного: «Чи ж не всі вони галілеяни? Як же ми чуємо кожен мову народу в якому народився? Як вони можуть говорити нашими мовами про великі діла Божі?» І дивуючись говорили: «Вони понапивалися солодкого вина».

Тоді апостол Петро, вставши з іншими одинадцятьма апостолами, сказав, що на них зійшов Дух Святий, як і передірік пророк Іоіль, і що Ісус Христос, Якого іудеї розіп’яли, воскрес із мертвих, вознісся на небо і послав на них Духа Святого. Проповідь Петра так подіяла на тих хто її слухав, що більшість з них увірувала в Ісуса Христа. Вони стали питати Петра і інших апостолів: «що нам робити мужі браття?» Петро відповів їм: «Покайтеся і хрестіться в ім’я Ісуса Христа для прощення гріхів; тоді і ви отримаєте дар Святого Духа».

Від дня зшестя Святого Духа віра християнська почала швидко розповсюджуватися. З допомогою Божою число віруючих в Господа Ісуса Христа з дня у день збільшувалося.

Господь допомагав великими чудесами, які звершувались через апостолів іменем Христовим. Спочатку апостоли проповідували євреям, а згодом розійшлися по різним країнам для благовіствування усім народам. Для звершення таїнств та укріплення новонавернених у вченні християнському, апостоли поставляли через покладання рук єпископів, священників та дияконів.

День П’ятидесятниці по праву називають ще й Днем Святої Тройці, бо ж в цього дня, найясніше за всю історію людства, розкрилася світу дія усієї Пресвятої Тройці.