Сьогодні свято чудотворної ікони ” Милостива”. Про що треба просити в цей день?

Маленька Катерина малювала вуглем на шматочках полотнини. У 14 років Катерину застали за цим безглуздим, як усі вважали, заняттям. Було вжито невідкладних заходів — різки та найсуворіша заборона малювати. Відтепер дівчинці доводилося творити потайки. Збереглася, проте, легенда, яка свідчить про неабияку популярність спроб 15—17-літньої Катрі і навіть їхнє визнання. Сусід і родич Білокурів Микита Тонконіг, який володів водяним млином, був пристрасним театралом. Разом із своїми однодумцями він організував щось на зразок театральної студії. Поставлені Тонконогом п’єси мали чималий місцевий успіх. Знаючи, що Катерина Білокур “уміє малювати”, творчий мірошник попросив її допомогти з декораціями. Дівчина із задоволенням малювала, дивилася, а пізніше, до речі, і грала на сцені цього унікального “театру на воді”.

1951 рік — Леонід Черновецький, український підприємець, політик, мер міста Києва з 2006 року.

Черновецький отримав 32 відсотки голосів виборців. На позачергових виборах Київського міського голови 25 травня 2008 року знову обраний Київським міським головою. У січні 2009 року Леонід Черновецький придбав у Вадима Рабиновича футбольний клуб Арсенал (Київ) У березні 2009 року випустив власний сольний диск.

Тиждень тому Віктор Янукович звільнив Леоніда Черновецького з посади голови КМДА, призначивши замість нього Олександра Попова. Тепер Черновецьки лише мер столиці.

1978 року – Сергій Пишний, український агроном-овочівник, спеціаліст з вирощування капусти та моркви.

Церковний календар:

Ікони Божої Матері “Милостива”. За переказами, ікона Божої Матері “Милостива” була написана самим євангелістом Лукою. А Кікською ікону називають завдяки назві гори на Кіпрі – Кікос. Спочатку святий образ був переданий апостолом в Єгипет, де і зберігався до X століття. Однак після гоніння на християн, в 980 році, ікону передали до Царгорода, де вона пробула до XII століття.