Сьогодні – міжнародний день людей із синдромом Дауна

Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства. Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те , в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.

Свою інтелектуальну відсталість люди з синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні і позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садах або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких дітей.

Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні (в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті. Тривалість життя людей із синдромом Дауна в останні роки різко зросла і становить близько 60 років (у 1983 році — 25 років).

А ЩО У ПОЛТАВІ?

« На сьогодні в Полтаві налічується 38 дітей з синдромом Дауна» – розповідає в інтерв’ю нашому сайту голова ГО «Полтава Даун синдром»Марія Остроушко. Жінка виховує сина Василька, йому скоро три роки. Пані Марія добре знає про проблеми, з якими стикаються у нашій країні «сонячні дітки».

« Закон зараз на нашій стороні, адже він передбачає, що нас повинні забезпечити інклюзивною освітою, тощо. Однак, упередження медиків і освітян іноді відчуваються дуже сильно» – зауважує Марія Остроушко.

Наступного року Василька поведуть у садочок. Батьки вже визначилися з закладом – це буде НВК 26. «Ми вже говорили з керівництвом, сподіваємося, все буде добре, нас забезпечать педагогом і кілька дітей будуть перебувати у одній групі зі здоровими дітьми» – говорить Марія Остроушко.

Що б відстоювати права, батьки, які мають дітей з синдромом Дауна, торік об’єдналися у громадську організацію. Вона об’єднує двадцять п’ять сімей. Підтримати сонячних дітей можете і ви, завітавши сьогодні на благодійний «Сонячний бал», який відбудеться о 16 годині у Краєзнавчому музеї.

Раніше ми розповідали У Полтаві відкрили перший ресурсний клас для дітей з аутизмом