Сьогодні день Олександра Ситника. Що обов’язково треба робити?

Історичний календар

1263 – унаслідок змови литовських князів великий князь Міндовг убитий разом із двома синами

1683 – Віденська битва: австрійсько-німецько-польські війська завдали нищівної поразки переважаючим силам турецької армії.

Визначну роль у перемозі зіграв польський король Ян Собеський, який надав у розпорядження імператора Леопольда I свою армію й особисто керував боєм. Командувач турецького війська великий візир Кара Мустафа на батьківщині був оголошений головним винуватцем поразки і в грудні страчений за наказом султана

1789 – французький революціонер Марат випустив перший номер газети “Друг народу”

1898 – відкриття Київського політехнічного інституту. Тоді в КПІ було чотири відділення: механічне (109 студентів), інженерне (101), сільського господарства (87), хімічне (63).

1910-го року в Лос—Анджелесі Аліса Уелс стала першою у світі жінкою—офіцером поліції.

1940-го року поблизу селища Монтіньяк (Франція) чотирма місцевими підлітками знайдено печеру-грот з настінними малюнками віком 15 – 17 тисяч років, котрі на сьогодні є однією з найкращих колекцій доісторичного живопису періоду раннього палеоліту.

Першим грот Ласко розміром приблизно 5 на 22 метри вивчав французький археолог Анрі-Проспер Брюіль. Він виявив майже 600 малюнків тварин і символів, а також близько півтори тисяч викарбуваних зображень.

1991 – у Києві на Майдані Незалежності почався демонтаж скульптурної композиції на честь Жовтневої революції з центральною фігурою Леніна. Натовп відбив літери на постаменті та обмалював образливими написами. Надалі монумент закрили щитами, аби згодом розібрати. Зараз ніхто не знає, де поділи той демонтований пам’ятник