Сьогодні – день Іони. Про що треба просити?

1943 року – 440 британських бомбардувальників здійснили авіаналіт на Берлін.Він закінчився вкрай невдало – не було знищено жодного військового чи промислового об’єкту, убито 131 мирного жителя і втрачено 53 літаки.

Сьогодні народилися…

У 1787 році — Луї Дагер, французький художник і винахідник, першим розробив приктично придатний спосіб виготовлення фотознімків – дагеротипію.

1859-го — Кость Левицький, український правознавець, історик, письменник, перекладач, голова Державного секретаріату ЗУНР, засновник і голова Національної Ради у Львові.

В 1901-му – Джордж Геллап, американський соціолог і статистик, розробив методику проведення об’єктивних опитувань громадської думки.

В 1951-му – Давид Кіпіані, грузинський футболіст (“Динамо” Тбілісі), кращий футболіст СРСР володар Кубка кубків, тренер. В 2001 році трагічно загинув в автокатастрофі.

Народний календар:

18 листопада відзначається народне свято День Іони (за старим стилем – 5 листопада).

Традиційно в цей день незаміжні дівчата просять Господа про доброго чоловіка. Згідно з народним повір’ям, якщо на зорі навколо будинку розкидати зроблені своїми руками дрібнички та дрібні монети, то женихи зовсім скоро з’являться.

Також у День Іони закінчували прибирання плодів чорної редьки. Редька з’являлася на столах у селян постійно. З нею любили квасити капусту, подавали і просто тонко нарізану, политу олією і посипану цибулею. Завдяки фітонцидам, що містяться в цьому коренеплоді, застуда та інфекції, часті для цього часу року, обходили селянські сім’ї стороною.

Раніше ми писали Театр ” Малафея “готує сюрприз для прихильників