Слухання у справі «Кривавої арки» перенесли через клопотання Олександра Коби та Максима Дашка

На 13 березня призначили чергове слухання у справі «Кривавої арки». З 9 години ранку суддя Анатолій Савченко мав заслухати прокурора та відкрити докази, зібрані у якості свідчень вини обвинувачених Є. Усенка та А. Прядка. Окрім того, мали також переглянути відеодокази (нагадаємо, такими постраждалі називають відео «Громадського», зняте у ніч з 5 на 6 квітня, яке раніше судом не розглядалося), а ще – відеозаписів зі слідчих експериментів, на яких потерпілі пояснюють та показують слідчій і експерту обставини нанесення їм ударів. Утім, слухання знову відклали. 

Причиною тому – кілька клопотань. Найперше, від постраждалого в різанині О. Коби. Він зараз у лікарні (через наслідки від травм, отриманих під час конфлікту на Соборності, 27).

Ще одне клопотання надійшло від одного з трійці адвокатів підсудних,Максима Дашка. Він просив відкласти слухання, оскільки зараз знаходиться у стаціонарному відділенні Кременчуцької дитячої лікарні разом з донькою, якій зробили операцію. Всі сторони процесу підтримали прохання адвоката і потерпілого про перенесення слухання.

Ще одним важливим моментом сьогоднішнього судового дня став переглядміри запобіжного заходу підсудним Анатолію Прядку та Євгену Усенку. Прокурор Руслан Пічугін (а разом з ним – і захисник потерпілих, Микола Сватенко) наполіг на тому, щоб обом «різникам» продовжили домашній арешт.

Попри те, що адвокати підсудних намагалися всіляко довести, що їхні підзахисні не можуть жодним чином тиснути на свідків чи потерпілих, мають постійну роботу та родини, вони залишаться під домашнім арештом до 21 травня. Суддя не змінив домашній арешт на особисте зобов’язання.

Наступне засідання у цій справі заплановане на 26 березня.

Нагадаємо, 5 квітня 2017 року під час сутички між полтавськими активістами й охоронцями кременчуцького приватного агентства «Скорпіон-2016» атовці Олександр Коба та Дмитро Юденко отримали тяжкі ножові поранення. У ході слідства з’ясували, що саме ножові поранення завдавали троє осіб. Двоє з них – мешканці Кременчука Євген Усенко й Анатолій Прядко зараз на лаві підсудних.

Як ми зазначали раніше, газетну арку “замуровали”.

Ольга Мороховська