Слідство відмовилося визнавати потерпілим активіста, пораненого біля арки «Газетного ряду»

Микола Сватенко та Дмитро Юденко Микола Сватенко та Дмитро Юденко | Фото з Facebook Івана Сватенка

Поранений 5 квітня біля арки «Газетного ряду» Дмитро Юденко подав в суд на рішення слідчого не вносити його у справу в статусі потерпілого

Після кривавих подій біля арки «Газетного ряду» правоохоронці почали слідство. Було відкрито кримінальну справу у матеріалах якої вказано, що винними у сутичках є охоронці приватної фірми «Скорпіон-2016» і особи які були разом з ними. Підозра висунута за статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 121 (умисні тяжкі тілесні ушкодження);
  • ст. 122 (умисні ушкодження середньої тяжкості);
  • ст. 194 (умисне знищення та пошкодження майна);
  • ст. 296 (хуліганство).

6 квітня поліція затримали Анатолія Прядка, а 26 квітня Євгенія Усенка. Їх звинувачують у тому що вони порізали Олександра Кобу і Дмитра Юденка, тобто у кримінальному правопорушенні за ст.121 ККУ. Їх справу вивели у окреме провадження. Зараз обоє підозрюваних знаходяться на свободі.

Також у окреме провадження вивели побиття патрульного поліцейського під час подій 5 квітня. За цією справою триває досудове розслідування.

Всі інші правопорушення поки проходять в одному першочерговому провадженні. По суті, воно в суді ще не розглядалося, ведеться досудове слідство. Наприклад слідчі зверталися до суду з клопотаннями отримати відео з камер спостереження, доступ до мобільних дзвінків та тощо. В цьому провадженні досліджуються дії як і охоронців, так і активістів. В цій справі немає прізвищ обвинувачених і потерпілих. Дмитро Юденко говорить, що звернувся до слідчого, щоби в це провадження його внесли як потерпілого, оскільки, крім Євгенія Усенка, який вдарив його ножем, Юденка били по голові палицями й інші охоронці «Скорпіону». Виконати його прохання слідча відмовилася. Після цього він подав скаргу на її дії до суду.

Слідча суддя Лариса Кулешова Слідча суддя Лариса Кулешова

4 серпня в Октябрському районному суді пройшло засідання за його скаргою. Однак розгляд відклали, оскільки ні прокурор, ні слідча Ольга Носенко на суд не з’явилися.

Адвокат Дмитра Юденка Микола Сватенко говорить, що слідча навмисне не внесла його в справу в якості потерпілого, щоби він не отримав доступу до справи. Якщо б у Юденка був статус потерпілого, він би міг подавати докази, заявляти клопотання, оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність слідчого та прокурора. Також адвокат вважає, що слідство хоче загальмувати справу, щоби нікого більше не притягнули до відповідальності.

Судовий розгляд за скаргою Дмитра Юденка відбудеться 15 серпня. Суд над Анатолієм Прядком і Євгенієм Усенком відбудеться 21 вересня.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»