Слідчі СБУ підозрюють підприємство Костянтина Жеваго у фінансуванні ДНР

Слідчі СБУ підозрюють «Полтавський ГЗК», який перебуває у власності Костянтина Жеваго, у фінансуванні терористів ДНР

17 серпня 2017 року слідчі СБУ звернулись з клопотанням до Октябрського райсуду Полтави щодо отримання доступу до документації ПрАТ «Полтавський Гірничо-збагачувальний Комбінат» та ПАТ «ДИОС».

Документація зберігається у банках «ПУМБ», «Укрсіббанк» та у ліквідатора банку «Фінанси та Кредит». Суддя Ганна Андрієнко задовольнила клопотання слідчих й надала доступ до документації.

За інформацією контррозвідки СБУ, службові особи «Полтавського ГЗК» здійснювали фінансування терористичної організації «ДНР». Для цього кошти переводились на рахунок ПАТ «ДИОС», яка досі функціонує у Донецьку. Остання сплачувала так звані «податки» в бюджет «республіки».

Інформація з сайту «Все про ДНР» Інформація з сайту «Все про ДНР»

Інформацію про компанію «ДИОС» можна знайти на сайті «Все про ДНР». Згідно з цієї інформацією, «ДИОС» займається посередництвом при перевезенні вантажу, поліграфією та проектуванням. Щодо «Полтавського ГЗК», то кінцевим бенефіціаром компанії є британська компанія Ferrexpro, яка належить олігарху Костянтину Жеваго.

Нагадаємо, що у 2014 році «Полтавський ГЗК», за словами тодішнього губернатора Полтавщини Віктора Бугайчука, виділив 1,5 млн грн на підтримку українських військових.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»