Скупчення сміття перекрило Ворсклу в районі Сем’янівки (Кротенок) та Гавронців

На Полтавщині у смітті «потонули» два мости через Ворсклу: влада перекладає відповідальність та шукає можливості для прибирання

У двох селах Полтавського та Диканського районів з настанням весни засмітилися два мости через Ворсклу. Фото із сміттям, зроблені у селах Сем’янівка (Кротенки) та Гавронці, надійшли до редакції «Полтавщини» від читача.

За його словами, узбережжя навколо трубного моста в Гавронцях більш-менш прибране. Частково його вивезли або зібрали у спеціальні ями. Сам міст став осередком екологічного лиха. Зазвичай затоплений у цю пору року, він затримує все сміття, що приносить течія. Зі слів місцевих мешканців, це найбільший сміттєвий завал за усі часи існування тут трубного мосту.

Як повідомив автор фото, половину сміття складають корчі та гілки, решта — то пластикові пляшки, поліетилен (пакети) та інша пластмаса (одноразовий посуд). Коли рівень води впаде, якусь частину сміття течією знесе нижче і приб’є до берегів.

Наступний сміттєвий затор — біля пішохідного містка у Сем’янівці (Кротенки). На фото видно, скільки у ньому пластику та гілок.

Щоб дізнатися, хто та коли повинен прибирати це сміття та коли, «Полтавщина» звернулася до Диканської РДА та Сем’янівської (Кротенківської) сільради. В останній нам повідомили, що місток нікому не належить. Зазвичай навесні голова сільради відшукує можливості, щоб прибрати з нього сміття та відновити, за необхідності. Бо за зиму люди розбирають його на дрова тощо. Поки цим питанням не займалися.

У Диканській РДА пояснили, що міст у Гавронцях має прибирати ПП «Компанія Надежда» (основна діяльність — торгівля паливом — ред.). Керівник фірми Віктор Батраченко пояснив, що це не зовсім так, але запевнив, що сміття приберуть.

— То ніяка не наша територія. Ми просто своїх співробітників вмовляємо, щоб вони там прибирали. Зазвичай ми домовляємося з Диканською РДА, вони дають техніку, людей — це спільні дії. Звичайно будемо прибирати та звертатися до ДСНСників, щоб дали транспорт, — повідомив він.

За словами Віктора Батраченка, прибирати почнуть вже цього місяця. Зараз він зі співробітниками збирає човни і починає предпроектні роботи. Ще восени вони розчистили один завал разом з Диканською РДА, а 1 квітня збираються вийти на суботник. Тоді 140 працівників компанії чиститимуть ліву і праву сторони Ворскли.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»