Сім порад для полтавців, як не наразитися на «пахучі» токсичні шкільні зошити на місцевих ринках

1.Забудьте про надто яскраві обкладинки. Вони можуть відволікати дитину від навчального процесу і заважати налаштуватися на робочий лад. Тому в багатьох школах не заохочують покупку зошитів із яскравими обкладинками.Монстри, скелетиі різні страховиська на обкладинках зошитівтравмують дитячу психіку.

2. Зверніть увагу на щільність паперу. Щільність аркуша– це головний критерій при виборі зошита. Щоб чорнило не просвічувалося на іншій стороні аркуша, його щільність повинна бути високою. Щільна обкладинка з закругленими краями забезпечить зошиту довше життя. Оптимально – не менше 55 г/м.

3. Уникайте надто білих сторінок. Сучасні виробники використовують оптичні відбілювачі, додають люмінесцентні речовини, що дуже шкідливі для дитячих очей. Згідн о з чинними гігієнічними нормами, білизна аркушівповинна становити не більше 88 %. На обкладинцівказується: назва продукції, назва країни-виробника, назва підприємства-виробника, основне призначення продукції, відомості про сертифікацію, юридична адресавиробника, обсяг зошита в аркушах, позначення стандарту, за яким продукція виготовлена, а, також, артикул, штрих-код, сорт (для виробів другого сорту).

4. Зверніть увагу на чіткість ліній . Не допускається їх змазування або роздвоювання. Основні лінії у зошитах можуть бути фіолетового, зеленого, блакитного та сірого кольорів, горизонтальні лінії на розгортці в місці згину аркушів мають збігатися, допустиме їх відхилення – не більше 2 мм.

5. Скоби, якими прошиті зошити, повинні бути добре затиснутими, щоб уникнути травматизму.

6. Розмір зошитів повинен відповідати формату В5 (175х205 мм), а ширина поля для письма – 145 мм.

7. Якісний шкільний зошит не повинен «пахнути» Постійний контакт із зошитами, просякнутими хімією та ароматичними домішками може спровокувати навіть токсикологічні отруєння, захворювання печінки та алергію.

Варто додати, що до 2007 року всі зошити підлягали обов’язковій сертифікації в Україні. А відповідно до нових вимог загальнообов’язкову сертифікацію замінено на добровільну процедуру підтвердження відповідності. Таким чином, здоров’я вашої дитини у ваших власних руках. А ще ви маєте право вимагати у продавця документи про якість та безпеку зошитів – зареєстровану Декларацію про відповідність або сертифікат відповідності.

Також на благодійному ярмарку збирали кошти для порятунку життя хлопчику з раком мозку.