Шишацький райсуд дозволив «ДТЕКу» безкоштовно видобувати пісок попри позицію поліції

Видобуток піску у селі Ковалівка Шишацького району Видобуток піску у селі Ковалівка Шишацького району

Суд відмовив поліції та прокуратурі накласти арешт на техніку, за допомогою якої видобували пісок

Відбулося засідання Шишацького районного суду, на якому розглянули клопотання слідчого Шишацького відділу поліції Шабельника, який, за погодженням начальника райвідділу прокуратури Безцінного, звернувся з клопотанням накласти арешт на будівельну техніку.

Своє клопотання слідчий мотивував тим, що 7 березня на території Ковалівки Шишацького району «Донецька теплоенергетична компанія» (ДТЕК) за допомогою техніки ТОВ «Монтажтрансгаз» незаконно видобувала пісок. У рішенні перелічені затримані поліцією два вантажних автомобілі, екскаватор та бульдозер. Дозволу обласної ради на видобування природних надр у фірми не було. Натомість існує договір із Ковалівською сільрадою, згідно із яким ці роботи на площі 0,9 га є опорядкуванням території пасовища. Усі роботи… безкоштовні.

Слідчий вважає, що має місце правопорушення, яке передбачене ч.1 ст.240 КК України (порушення правил охорони надр). У зв’язку із цим поліція розпочала кримінальне провадження.

Втім слідчий суддя Шишацького райсуду Рябченко вирішив, що клопотання не підлягає задоволенню, адже вище вказана техніка не зберігає на собі сліди кримінальних правопорушень. Також дана техніка не зникне і не буде пошкоджена. Тому суддя не тільки відхилив клопотання, але й зобов’язав поліцію повернути техніку разом із піском, щоб «Монтажтрансгаз» продовжив роботи в рамках договору із сільрадою Ковалівки.

Виходить, що для видобування піску на Полтавщині в промислових масштабах потрібно просто укласти із сільрадою договір про безкоштовне впорядкування території пасовища.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»