«Школи, амбулаторії та ФАПи працюватимуть у звичайному режимі та розвиватимуться у ОТГ», — Терешківський сільський голова

Голова Полтавської РДА Ігор Карімов та голова Терешківської сільради Наталія ТуркенічГолова Полтавської РДА Ігор Карімов та голова Терешківської сільради Наталія Туркеніч

Після проведення виборів 29 квітня, Терешківська ОТГ матиме більшу площу та населення. Важливо не тільки зберегти школи, дитячі садочки, амбулаторію та ФАПи, а й розвивати кожну з цих сфер. Тому Терешківській сільський голова Наталія Туркеніч вже зараз планує з робочими колективами на що потрібно буде звертати увагу в першу чергу.

Терешківський сільський голова Наталія Туркеніч зустрілася з робочими колективами двох шкіл: Терешківської та Вацівської. Навчальними закладами, які зараз знаходять на балансі районної ради, опікуватиметься ОТГ. Наталія Туркеніч наголошує: кошти на усі з них розподілятимуться рівномірно й однаково. Адже освіта — пріоритет в роботі об’єднаної громади. Так само, як було і під час її керування Терешівською сільрадою. 

— Наталія Володимирівна зарекомендувала себе як гарного менеджера. Не дивлячись на те, що вона мама трьох дітей, зі своїми обов’язками завжди управляється добре, — говорить Ігор Карімов. 

Тепер усі питання управління школами та їхньої роботи вирішуватимуться не через район та «декілька ходінь» по кабінетах, а через сільраду ОТГ. Адже громада сама розпоряджатиметься тими коштами, які раніше йшли з податків у район. Тим більше, проблем у школах вистачає. 

Терешківська ЗОШ Терешківська ЗОШ

Педагоги Терешківської ЗОШ Педагоги Терешківської ЗОШ

У Терешківській ЗОШ I-III ступенів протікає дах. Для першачків необхідно докупити парти. А вже з нового навчального року для них почне працювати «Нова українська школа». Для цього також необхідно закупити необхідне технічне обладнання. Усі ці питання першочергові після виборів. 

Колектив Вацівської школи Колектив Вацівської школи

У Вацівській школі педагоги чекають від об’єднання тільки покращення. Адже з кожним роком кількість учнів збільшується. Вчителі впевнені, що їхня школа розвиватиметься ще більше. Тут працює молодий та енергійний колектив. Їм всіляко допомагає діючий Микільський сільський голова Віктор Калюжний та місцеві фермери. Але у школі немає спортивного залу. Тому вчителі наголошують, що вже в ОТГ потрібно його відкрити.

— Старе це старе, ми це вже його пройшли. Я пропрацювала у кількох школах Полтави та у Терешках. Тут діти дуже відповідальні, людяні, доброзичливі. Тому мені хочеться, щоб вони мали однакові умови навчання: як у місті та і в селах. Освіта, культура, медицина — це три кити на яких тримається усе життя. Діти — це ті зернятка, які проростають. Якщо ми їм даємо усе необхідне, то з часом вони дадуть результат. І ми повинні про це пам’ятати, — говорить вчителька української мови та літератури Вацівської школи Валентина Шиян.

Вчителька української мови та літератури Валентина Шиян Вчителька української мови та літератури Валентина Шиян

Медицина також отримає більше уваги у об’єднаній громаді. До цього часу амбулаторія була на балансі сільради, а потім перейшла на підпорядкування РДА. За словами завідувача амбулаторії сімейної медицини загальної практики Сергія Кружка сьогодні навіть канцелярію персонал закуповує самостійно.

Терешківська амбулаторія Терешківська амбулаторія

Медпрацівники амбулаторії Медпрацівники амбулаторії

Завідувач амбулаторії сімейної медицини загальної практики Сергій Кружко Завідувач амбулаторії сімейної медицини загальної практики Сергій Кружко

— Ми чекаємо на реформування медицини, коли мешканці почнуть вибирати свого сімейного лікаря. Ми забезпечені й комп’ютерами та інтернетом. Це великий крок уперед, — говорить Сергій Кружко, — Сьогодні ми на балансі району. Звичайно добре, коли ми були під опікою сільради, адже розташовані поруч. І питання, які потрібно вирішити сільрада завжди знала й допомагала.

Марк ЧУБЕНКО