Шамота: оновлюємо матеріальне забезпечення полтавських музеїв

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» реконструюють, оновлюють, придбавають нову техніку. Зокрема, нещодавно для цього закладу, завдяки сприянню міської влади, купили новенький трактор. Він допоможе ефективно обслуговувати охоронну зону в 720 гектарів та підтримувати у належному стані інфраструктуру села Яківці.

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» входить доМіжнародної організації військових та історичних музеїв ЮНЕСКО. Цей заповідник названо об’єктом культурної спадщини національного значення, нерухомою пам’яткою України. А отож, до нього, як, втім, і до інших музеїв обласного центру, посилена увага з боку місцевої влади. У кількох залах проводять ремонт та реекспозицію. До цього часу важко було обслуговувати прилеглу територію, яка складає 720 гектарів.

У господарстві заповідника кілька газонокосилок, бензопил та кіс. Втім обладнання це вже стареньке, часто виходить з ладу, бідкається заступник директора Василь Палій. Інша справа – трактор. Він відтепер візьме на себе чимало функцій, які раніше виконувало багато людей:

— Функціональна ось техніка. Вона потужна, 50 кінських сил. До неї чіпляється лопата, позаду щітка, потім у нас косилка роторна на ній стоятиме. І додатково причеп на деякі господарські потреби.

За словами секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти, зиск від цієї покупки матимуть не тільки музейні працівники, а й мешканці найближчого селища Яківці:

— Пішли на цю пропозицію для того, щоб музей, по-перше, міг самостійно прибирати від снігу, зокрема, і прилеглу територію. Ми будемо про це говорити і за можливості ставити на субпідряд цей трактор для того, щоб зранку можна було мати розчищені вулиці на Яківцях. Для цього буде створено нову ставку тракториста в музеї, який зможе виконувати всі необхідні роботи. Ми системно підходимо до вирішення проблем. Це черговий доказ того, що ми комунізуємо сферу, придбаваємо техніку. Ми сьогодні, їдучи сюди, зустріли три новеньких автобуси з Івонченців, на Яківці, із Яківців, на Івонченці, на Малобудищанський завод. Тому це черговий крок наш для того, щоб зробити наше місто більш комфортним для наших же мешканців. Крок за кроком ми робимо все для того, щоб наше місто стало максимально комфортним, — наголосив Олександр Шамота.