Шамота: Через небажання бюджетної комісії оцінювати витрати і плоди роботи Полтавського ЖКГ зірвано розгляд ряд соціальних питань

Депутати Юліан Матвійчук та Олександр ШамотаДепутати Юліан Матвійчук та Олександр Шамота | Фото Миколи Лисогора

Соціал-демократ Олександр Шамота та свободівець Юліан Матвійчук відмовилися голосувати за порядок денний бюджетної комісії міськради. В результаті засідання не відбулося. Свою рішучу позицію щодо переліку питань винесених на комісію опозиціонери заявили через небажання інших її членів розглядати злободенні проблеми міста.

Голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) Олександр Шамота запропонував включити до порядку денного бюджетної комісії, що сьогодні збиралася в міськраді, 2 додаткових питання викликані останніми подіями в Полтаві. Зокрема соціал-демократ вимагав заслухати звіт заступника мера з питань ЖКГ Андрія Ляміна щодо паводку, який накрив місто та заходів, які збирається вживати управління щодо його ліквідації. Інше питання Шамоти стосувалося звіту про виконання рішення суду щодо зниження вартості проїзду.

— Бюджетна комісія мала би заслухати профільного керівника Полтавського ЖКГ, як і куди витрачаються кошти виділені на прибирання міста від снігу та очищення зливної каналізаційної системи. Майже 200 млн грн отримав підрядник за роботу, яка не виконувалася взимку, проігнорована навесні. Сьогодні маємо стихійне лихо і бюджетні витрати на ліквідацію наслідків, — наголосив Шамота.

За словами есдека, небажання інших членів комісії працювати на благо міста і вирішити цілком логічні злободенні питання призвело до зриву розгляду цілого ряду інших соціальних питань.

— Крім Свободи ніхто з так званих «опозиціонерів» не підтримав мою пропозицію. Проти проголосувала «Батьківщина», яка ще кілька днів тому била себе в груди перед німецьким соціал-демократом, називаючи себе опонентами влади. Відповідно ми відмовилися голосувати за порядок денний і комісія не відбулася. Нам закидатимуть звісно прихвостні мера, що ми зірвали розгляд інших соціальних питань, але не можна прикриватись одними питаннями соціального характеру й ігнорувати водночас інші. Сотні родин в Полтаві потерпають від наслідків корупції Мамая та його мафії в міськраді і це не можна залишати поза увагою, — підкреслив голова фракції СДП.

Ще одним каменем спотикання в порядку денному стала вартість проїзду. Полтавський окружний адмінсуд скасував рішення міськвиконкому про підняття тарифів, але міська влада не спішить цю ухвалу виконувати. Небажання членів комісії заслухати звіт з цього питання остаточно переважив на терезах опозиціонерів при голосуванні за порядок денний. Розглянути ці питання тепер вимагатимуть від комісії з питань ЖКГ, запит на скликання якої вже подали соціал-демократ Юрій Синяк та колеги депутати Вадим Ямщиков (Свобода) й Дмитро Сенчакович (Самопоміч). Тепер голова комісії має 5 днів, аби скликати комісію. В іншому випадку її зберуть згідно з регламентом 1/3 комісії.

Прес-служба Блоку Соціал-демократичної партії (СДП) і Соціалістичної партії України