Сервісні центри МВС запровадили чек-лист практичного іспиту для водіїв

Щоби отримати водійське посвідчення, водіям в Україні тепер не оминути такого явища, як чек-лист. Не чисті на руку «ділки», що наживалися дотепер на бажаючих отримати права, хапаються за голови, інструктори автошкіл, навпаки, зітхають з полегшенням. Причина всьому – чітка інструкція для проходження практичної частини іспиту з водіння, що має назву чек-лист.

В чому фішка?

Ще два роки тому скласти практичний іспит з кермування без хабара було практично неможливо. Бо правильність тих чи інших дій кандидата оцінював інспектор, який мав дуже суб’єктивний підхід і найчастіше без «монетизованої мотивації» міг знайти безліч помилок у діях кандидата на отримання прав. Новий екзаменаційний чек-лист покликаний таку імпровізацію знищити.

Головний сервісний центр МВС вперше запровадив чек-лист для практичних іспитів на отримання посвідчення водія. В ньому зазначені перелік вправ та типові помилки, котрих припускаються громадяни під час практичного іспиту, та шкала оцінювання.

Практичний іспит тепер складатиметься з двох етапів:

1.Відбуватиметься на тренувальному майданчику – полігоні. На першому етапі іспиту тестуються такі вміння водія як підготовка до початку руху, зупинка транспорту на підйомі/спуску, заїзд у двір «гараж» з правого/лівого боку тощо.

2.Після успішного проходження водій, що складає іспит, виїжджає на дорогу громадського користування. Тут має продемонструвати маневрування у потоці, дотримання швидкості руху та вимог дорожньої розмітки і дорожніх знаків тощо. Перелік та послідовність дій на дорозі претендента на водійське посвідчення викладені в спеціальній інструкції. Інспектор має чітко її дотримуватися. Кожен водій має право на три спроби.

«Мені важливо те, що я можу безкоштовно завантажити чек-лист з сайту Головного сервісного центру МВС. Це однозначно спростить процес підготовки до іспиту», – ділиться враженнями пані Галина, яка цього року поставила перед собою мету сісти за кермо свого авто.

«Під час іспиту чек-лист друкується на зворотній частині екзаменаційного листа, його наявність гарантує прозорість та зрозумілість системи оцінювання навичок кандидата у водії. По завершенню іспиту особа, яка його складала, може ознайомитися із зазначеними екзаменатором помилками, залишивши на чек-листі свій підпис», – пояснює спеціаліст сектору персоналу та зв’язків з громадськістю РСЦ МВС в Полтавській області Вікторія Трощак.

Власники автошкіл таким змінам раді. Кажуть, це спростить систему підготовки водіїв до практичної частини іспиту:

«Чек-лист кожен зможе знайти на сайті ГСЦ, маршрути містом– чітко встановлені. Тільки ледачий не скористається можливістю ідеально підготуватися до екзамену. А для нас це економія як часу, так і грошей наших клієнтів», – каже Андрій.

Після завершення іспитів екзаменаційні листи зберігаються у сервісному центрі МВС протягом 3 років. У майбутньому планують запровадити фото- та відеофіксацію практичної частини іспиту.

Ольга Мороховська, за матеріалами прес-служби РСЦ МВС в Полтавській області