Сергія Сінельніка підозрюють у підробці документів щодо ремонту вулиць Петлюри та Європейської у Полтаві

Сергій Сінельнік та яма на свіжевідремонтованій вулиці ЄвропейськійСергій Сінельнік та яма на свіжевідремонтованій вулиці Європейській

Начальника УЖКГ Полтави підозрюють у тому, що він замовив технагляд ФОПу, яка не мала відповідного сертифікату, та включив до робіт послуги, які вже були виконані

30 січня співробітники управління захисту економіки Нацполіції вручили повідомлення про підозру Сергію Сінельніку. Начальнику управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому інкримінують зловживання владою або службовим становищем та службове підроблення (ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 ККУ). На думку слідчих, посадовець завдав збитків місцевому бюджету на суму 216662,6 грн.

За місяць після цього для Сергія Сінельніка обрали міру запобіжного заходу — 57,6 тисячі гривень застави. Також його на два місяці відсторонили від керування управлінням житлово-комунального господарства. Відповідне рішення суду було опубліковане 13 березня.

Одна з причин відсторонення — можливість впливати на хід справи у разі залишення на посаді. Наприклад, Сергій Сінельнік за час розслідування встиг забрати з місця роботи свою особову справу з посадовими обов’язками. Станом на 20 лютого, він не віддавав ці документи слідчим.

З тексту ухвали Печерського райсуду Києва стало відомо, про технагляд за капремонтом яких саме вулиць іде мова у кримінальному провадженні. Згідно з документом, справу поліція відкрила ще у вересні 2016 року.

Наразі слідчі встановили порушення стосовно, щонайменше, трьох договорів на технагляд вулиць Петлюри та Європейської. Відповідні контракти були підписані у 2016 та 2017 роках із двома ФОПами: Харченко Альоною Олексівною та Паськом Віталієм Миколайовичем.

Альона Харченко та Віталій Пасько Альона Харченко та Віталій Пасько

За даними порталу публічних фінансів Є-data, з кінця 2016-го до середини 2017 року ці підприємці отримали від УЖКГ 1,2 млн грн за технагляд по об’єкту «капітальний ремонт»:

  • вул. Симона Петлюри (від вул. Соборності до вул. Олеся Гончара);
  • вул. Європейської (від вул. Монастирської до вул. Київське шосе);
  • вул. Європейської (від вул. Київське шосе до межі міста).

За інформацією слідчих, послуги з технагляду передбачали роботи, які були виконані до того. А на час перерахування коштів ФОПам, були відсутні декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

У вартість послуг з технагляду за капремонтом цих ділянок були включені роботи з отримання дозвільних документів на початок та завершення будівництва. На момент підписання договорів у ДАБІ вже були зареєстровані декларації про початок будівельних робіт. Подало їх управління ЖКГ.

Декларація про початок будівельних робіт на вул. Симона Петлюри. Технічний нагляд: Віталій Пасько

Наприклад, дозвіл на початок капремонту вул. Петлюри та ділянки вул. Європейської від вул. Київське шосе до межі міста Державна архітектурно-будівельна інспекція надала у липні 2016 року. У відповідних деклараціях було вказано, що технагляд проводитиме Віталій Пасько. Договори на технагляд УЖКГ підписало у липні та жовтні 2016-го відповідно. Обидва — із Альоною Харченко. За роботи підприємиця отримала 460,8 тис. грн. При цьому вона не мала відповідного кваліфікаційного сертифіката.

Також зазначимо, що за останні три роки Альона Харченко виконувала безліч замовлень на технічний нагляд від УЖКГ. Установа заплатила близькій до міськвиконкому та партії «Совість України» дівчині понад 8 млн грн за два роки. Втім, за цей час жодного разу її не визначали для ДАБІ як виконавця технагляду у деклараціях.

Декларації про початок будівельних робіт на вул. Європейській. Технічний нагляд: Віталій Пасько

Дозвіл на початок капремонту вул. Європейської (від вул. Монастирської до вул. Київське шосе) ДАБІ видала у листопаді 2016 року. Технаглядачем також був зазначений Віталій Пасько. Він дійсно отримав відповідне замовлення, але на півроку пізніше — у квітні 2017-го. За контроль якості капремонту підприємцю заплатили 717,3 тис. грн.

Віталій Пасько — кваліфікованійший за свою колегу. За даними реєстру атестованих інженерів, він має сертифікат інженера технічного нагляду за спеціалізацією «технічний нагляд за будівництвом будівель і споруд». Окрім того, до підприємницької діяльності він працював в УЖКГ Полтави на посаді начальника відділу технагляду.

Влітку 2018 року роботу цього відділу поновили. Але перед цим встигли виплатити стороннім ФОПам за аналогічну роботу близько 12 млн грн. Наразі Віталій Пасько повернувся до роботи в УЖКГ.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»