Сергій Жадан організував поетичний похід “Тамплієрів” на Полтаву

У Полтавському краєзнавчому музеї пройшла презентація нової збірки Сергія Жадана «Тамплієри». Крім текстів з цієї книги, поет прочитав нещодавно написані та старі вірші.

Організаторами заходу стало незалежне мистецьке обєднання «Magnum Opus». На подію прийшли більше, ніж три сотні полтавців.

Сергій Жадан розпочав презентацію текстами з книги «Тамплієри». Більшість з них стосуються двох тем: війни та любові. Також поет проводить паралель між Україною та буремними подіями Середньовіччя і часто згадує цю історичну добу у віршах.

Потім Жадан читав нові тексти та ранню творчість. Особливо глядачі просили вірші зі збірки «Вогнепальні та ножові». Також поет продекламував багато текстів з книги «Життя Марії», з якою автор приїздив до Полтави два роки тому. Їхня тематика схожа на «Тамплієрів», тому вони добре вписалися у контекст заходу.

Згадав Сергій Жадан навіть вірш про листоношу з Амстердаму, який потрапив до Донецька. Цей текст він написав близько десяти років тому.

  • Після початку війни я кілька років не читав цей вірш. Але потім зрозумів, що тут набагато більше любові, ніж сарказму, — зазначив автор.

Відповідаючи на питання слухачів, Сергій Жадан анонсував нову книгу. Роман про війну він закінчив у минулому місяці. А презентувати його обіцяв уже на початку вересня. Книгу, як і збірку віршів «Тамплієри», опублікує видавництво «Meridian Chernowitz».

Також поет розповів, що свого часу написав сценарій для фільму. Але у нього вкрали компютер з цією роботою. Не дивлячись на інцидент, для поціновувачів кінематографу також прозвучали гарні новини. У липні почнуться зйомки фільму «Ворошиловград» за однойменним романом Жадана.

Зал проводжав поета стоячи. За словами одного з представників незалежного мистецького обєднання «Magnum Opus» Романа Повзика, це був наймасштабніший літературний захід у Полтаві:

  • Від самого початку ми ставили собі планку у 250 глядачів і нам говорили, що це неможливо у Полтаві. Але все вийшло і набагато вище.

Після заходу глядачі купували книги, спілкувалися з автором та робили фотографії.

Зазначимо, що крім поетичного вечору, Сергій Жадан та його видавець Святослав Померанцев зустрілися з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком. Разом вони обговорили ідею щорічного українсько-шведського фестивалю Meridian Poltava, який може бути втілений вже наступного року.

я