Селяни Полтавщини – проти будівництва Біланівського ГЗК

Біля  села Кияшки Дмитрівського району селяни перекрили трасу “Полтава-Олександрія”. Як повідомляє прес-служба Кременчуцького відділу поліції, селяни виступають проти будівництва нового Біланівського ГЗК.

Вони вийшли з плакатами: «Пане олігарх, зроби крок назустріч людям! Залиш у спокої Полтавщину», «Жеваго, залиш нам джерельну воду», «SOS, почуйте і спасіть село Єристівка».  

Ця акція – попереджувальна з перекриттям дороги, люди вважають, що забудова нового Біланівського гірничо-збагачувального комбінату принесе нове екологічне лихо на Полтавщину..

З 10-ї до 11-ї години у селі вони ходили пішохідним переходом, заважали рухатися автівкам та  вимагали заборонити будівництво Біланівського ГЗК.

На Полтавщині вже діють два ГЗК – Полтавський та Єристівський щодо видобутку залізних кварцитів у м. Горішні Плавні.

Біланівський комбінат стане третім ГЗК, і експерти стверджують, що його будівництво може принести екологічну шкоду. До того ж, через забудову відселяють  мешканців одразу кількох населених пунктів.

У Полтавській ОДА запевнили, що будівництво нового комбінату обговорюють з громадськістю та мають позитивний висновок від ДП «Укрдержбудекспертиза» щодо спецдозволів на природокористування.

Телеграф