СДП знову зупинила дерибан нафтогазових родовищ Полтавщини, які за хабарі хотіли віддати донецькій фірмі

Нардеп Сергій Каплін під час виступу на сесії Полтавської облради Нардеп Сергій Каплін під час виступу на сесії Полтавської облради

Окремі корумповані фракції Полтавської облради підтримали дерибан полтавських надр. Ці фракції голосували за надання без аукціону ТОВ «Аркона газ-енергія» дозволу на вивчення, розробку і видобування газу в Гадяцькому і Лохвицькому районах. При цьому, як стверджує народний депутат Сергій Каплін, отримали за свою підтримку хабар. За наполяганням Соціал-демократичної партії та її лідера облрада таки відмовила сумнівному підприємству і зупинила корупційну оборудку.

При цьому спершу ні дозволила, ні відмовила фірмі з Донбасу викачувати блакитне паливо на території Полтавщини. Депутати проголосували за надання дозволу, але не ухвалили це рішення в цілому, а потім голосів не вистачило на відмову. СДП наполягла на поверненні до питання і «Арконі» таки відмовили.

«Я хочу заявити про злочин. Протягом тижня ділки донецького походження бігали по депутатах і пропонували неймовірні гроші за погодження дозволів. На фракцію приблизно пропонували по 60-80 тисяч доларів за голоси на погодження приватній фірмі „Аркона“. Я звернувся сьогодні до Генерального прокурора, до керівника НАБУ — ми дамо відповідну інформацію і ми будемо жорстко контролюват, щоб це корупційне голосування тут не мало жодної перспективи. Якби дозвіл таки надали, СДП силами своєї молодіжної організації, волонтерів і бійців АТО, блокувала би будь-які дії і не дала б доторкнутися тим, хто за хабарі видурює дозволи до наших надр. Сьогодні нам вдалося зупинити цей дерибан», — заявив нардеп Сергій Каплін.

Виступ Сергія Капліна на сесії Полтавської облради (2017.03.06)

Народний депутат заявив, що СДП залишається на принциповій позиції не надавати жодних дозволів до вступу в дію рентного закону чи до укладення спеціальних договорів, за якими область ще цьогоріч зможе отримувати 5% ренти у свій бюджет. До того ж Сергій Каплін ініціює створення комунального нафтогазового підприємства, яке зможе заробляти для області.

«Полтавщині Богом дано бути багатшою за інші регіони — ми маємо газ і нафту, але не маємо коштів на інфраструктуру та розвиток. Протягом року ми в облраді робили все, щоб не допустити зневажливого ставлення олігархів до нашої землі. Соціал-демократична партія пропонує створити комунальне підприємство з видобутку нафти і газу у Полтавській області і будемо надавати йому дозволи. Створимо всі умови, щоб кожен громадянин міг контролювати як витрачаються кошти, як управляється підприємство, перевіряти кожну букву в статуті цього підприємства, ми зможемо заробляти. Тоді ми не даруватимемо родовищ задарма і не будемо просити копійки у арабів і у бандитів з Донбасу для нашої соцсфери. Тоді ми будемо найбагатшою областю. Волинська область уже почала це робити — ті надра, які дав їм Господь Бог вони зараз консолідують у комунальному підприємстві», — додав лідер Соціал-демократичної партії.

Сергій Каплін також зазначив, що такий підхід у видобутку нафти і газу використовують розвинуті соціал-демократичні держави світу — Фінляндія, Норвегія, Швеція, тощо.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)