СДП по всій країні ініціює звернення облрад до керівництва держави, щоб не допустити продажу землі

Голова фракції соціал-демократичної партії (СДП) в полтавській облраді Валерій Прядко зареєстрував проект звернення до керівництва держави з закликом не допустити зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Долучитися до цієї ініціативи соціал-демократи закликають своїх колег по всій країні.

«Прошу вас консолідувати депутатський корпус навколо збереження землі і на найближчому засіданні обласної ради проголосувати звернення до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради із закликом не допустити відкриття ринку та розпродаж основного українського багатства олігархам та іноземним компаніям. Зараз не час для політичних чвар, розділення на владу і опозицію! Кожна обласна рада в країні має єдиною коаліцією стати на захист землі та села. Сподіваємось на вашу підтримку та одностайність депутатського корпусу», — йдеться в листі Сергія Капліна до очільників облрад країни.

— Зараз не час для політичних чвар, розділення на владу і опозицію! Кожна обласна рада в країні має єдиною коаліцією стати на захист землі та села. Сподіваємось на підтримку та одностайність депутатського корпусу, — наголосив лідер СДП Сергій Каплін. — Закликаємо області долучитись до порятунку української землі від продажу! Надіслав головам обласних рад листи з проханням проголосувати на найближчих сесіях звернення до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради із закликом не допустити скасування мораторію та розпродаж основного українського багатства олігархам та іноземним компаніям.

Соціал-демократи переконані: земля — не товар! Легалізація продажу зараз не на часі. За словами нардепа Капліна наразі немає відповідного законодавства, яке б регулювало ринок, немає ціни, а головне — у пересічних українців немає фінансової можливості купити собі ділянки. Це означатиме, що ті, хто реально працює на землі, не матимуть змоги придбати те, що роками обробляли. Скуплять родючі гектари великі корпорації, олігархи, іноземні латифундисти. Це смерть для села, адже ніхто з них не зацікавлений в збереженні та розвитку сільських громад.

— У людей забрали вклади, фабрики і заводи, зараз уже зазіхнули на єдине, що залишилось. 55 народних депутатів зареєстрували конституційне подання про скасування мораторію на продаж землі. Селяни, фермери, кожен простий українець виступає проти такого кроку. Якщо не втрутитись — вже восени в Україні можуть відкрити ринок землі. Ми докладемо всіх зусиль аби протистояти такому свавіллю, — підкреслив ініціатор звернення в Полтавській облраді Валерій Прядко.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)