СБУ розслідує справу провокації підкупу у провадженні по хабарництву полтавського перевізника

Паралельно із розслідуванням справи хабарництва головного полтавського перевізника СБУ зайнялася перевіркою заяви про провокацію підкупу начальника патрульної поліції Полтави

Слідчий відділ управління СБУ у Полтавській області розслідує справу провокації підкупу начальника патрульної поліції Полтави Віталія Мельничука. У підкупі підозрюють місцевого перевізника Юрія Лупаєнка. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, Юрій Лупаєнко — голова ГО «Асоціація перевізників Полтавщини», власник ТОВ «Люкс-Полтава 2009», що займається пасажирськими перевезеннями у Полтаві. 31 січня 2018 року його затримали під час передачі 20 тис. грн хабара. За версією слідства, підприємець намагався підкупити керівника патрульної поліції Полтавської області Віталія Мельничука, аби перевізників не притягали до відповідальності за порушення на дорозі. Загалом Юрій Лупаєнко пропонував 120 тис. грн на рік за те, що патрульні взагалі не будуть фіксувати порушення на його автобусах.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст.369 ККУ (Надання неправомірної вигоди за невчинення службовою особою, яка займає відповідальне становище, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища). Пізніше її перекваліфікували на більш «легку» — за ч.1 ст.369-2 ККУ (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за таку вигоду або за надання такої вигоди третій особі вплинути на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави).

Друге порушення тягне за собою менше покарання ніж перше. Якщо спочатку Юрію Лупаєнку загрожувало від 4 до 8 років ув’язнення з конфіскацією або без, то нині — від 3,4 до 8,5 тис. грн штрафу або до 2 років ув’язнення.

Слідчі дії у приміщенні Управління патрульної поліції на вул. Європейська, 164 у Полтаві 31 січня 2018 року

2 лютого підприємця взяли під варту із правом внесення 141 тис. грн застави. Кошти він вніс і вийшов з СІЗО. Прокуратура подала апеляцію з вимогою збільшити розмір застави.

За місяць до полтавської СБУ надійшла заява про вчинення провокаційних посадовими особами управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції. Заявник стверджує, що посадовці патрульної поліції Полтави спровокували його дати хабар. Інформація про те, хто саме подав цю заяву, закрита. У матеріалах вказано, що вона стосується саме справи хабарництва Юрія Лупаєнка, але мова йде про двох осіб — того, хто подав заяву й того, хто є підозрюваним.

Інформація з Єдиного державного реєстру судових рішень

Управління СБУ в Полтавській області відкрило кримінальне провадження за ч.2 ст.370 ККУ (Провокація підкупу службовою особою правоохоронних органів). Винуватцю може загрожувати від 3 до 7 років позбавлення волі, у тому числі зі штрафом — від 8,5 тис. грн до 12,8 тис. грн.

Сам Юрій Лупаєнко відмовився пояснювати, він або інша особа звернулася до СБУ. Перевізник порадив звернутися до його адвоката.

20 вересня слідчий СБУ отримав від судді Октябрського суду Людмили Савченко дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення у прокуратури копій матеріалів кримінального провадження за підозрою хабарництва Юрія Лупаєнка. Жодних підозр та обвинувачень СБУ ще не висувало.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»