Сайт КАТП-1628 та реєстраційна база для домашніх та безхатніх тварин ще не готові через неточності у Програмі міськради

КАТП-1628 за два місяці не змогло освоїти 50 тис. грн — створити сайт та реєстраційну програму для домашніх та безпритульних тварин — через неточності у Програмі поводження з тваринами міської ради

7 млн 8 тис. 200 грн планують витратити з міського бюджету на безпритульних та домашніх тварин з 2017 по 2021 рік. Згідно з додатком до Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин, яку затвердили 16 лютого на засіданні чотирнадцятої сесії міськради, на сайт та реєстраційну програму цього року виділено 14 тис. грн та 35 тис. грн відповідно.

Заступник начальника КАТП-1628 Сергій Золін пояснив, що 14 тис. грн, які були виділені на створення сайту, ще не освоєні. Сайт КАТП-1628 на стадії розробки. Співробітники підприємства займаються підбором інформації для наповнення сайту. У найближчий час він буде функціонувати, але коли точно — не відомо. Залишається незрозумілим, навіщо ще взимку КАТП-1628 почало розміщувати соціальну рекламу з адресою неробочого сайту?

Соціальна реклама з адресою неробочого сайту | Фото Тимофія Голбана

Підприємство використало у соціальній рекламі фотографію вихованої японської дівчинки

Щодо реєстрації домашніх тварин, то поки-що реєстр також не готовий. Як пояснив заступник начальника КАТП-1628, у «Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Полтава на 2017-2021 роки», були неточності, одна з яких стосується грубого поводження з безпритульними тваринами. І щоб не порушувати законодавство, треба під час наступної сесії їх усунути. Після їх усунення, реєстрацію тварин повинно буде проводити КАТП-1628, УЖКГ та районні ради міста повинні провести організаційну роботу щодо виконання Правил утримання домашніх тварин, а прес-служба міськради повинна розмістити інформацію про реєстрацію тварин на власному сайті.

На сайті Полтавської міської ради 18 квітня опублікували проект рішення ради «Про делегування повноважень реєстрації тварин на виконання Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Полтава на 2017-2021 роки, Правил утримання домашніх тварин».

Тож після того, як на наступній сесії міськради цей проект рішення погодять, новостворений сайт КАТП-1628 повинен запрацювати. Крім сайту, свою роботу повинна розпочати програма реєстрації домашніх тварин.

До речі, новостворений відділ регулювання чисельності бездоглядних тварин подавав пропозицію про реєстрацію тварин у міжнародній програмі animal-id. На початку лютого ця пропозиція знаходилася на розгляді у керівництва. За словами Сергія Золіна, із програмою для реєстрації не визначились досі.

Нагадаємо, що на сайт та реєстр для контролю чисельності домашніх та безпритульних тварин влада Полтави виділила 50 тис. грн. Також УЖКГ вже замовило розробку проекту притулку, очікувана вартість робіт — 285 тис. грн.

UPD 14:50. Заступник начальника КАТП-1628 Сергій Золін уточнив, що кошти на розробку сайту та програму реєстрації домашніх тварин не освоїли бо, поки що і не збиралися їх освоювати. Сайт, який ми бачимо, КАТП-1628 розробляють саме для підприємства. Щодо Програми поводження з безпритульними тваринами, то вирішили пов‘язати сайт для цієї програми та сайт КАТП-1628. 14 тис. грн, передбачені для створення сайту Програми поводження з безпритульними тваринами, керівництво КАТП-1628 навіть не просило і не намагалося освоїти. За словами заступника начальника КАТП-1628, сайт підприємства та кошти Програми поводження з безпритульними тварини ніяким чином не пов‘язані.

Щодо соціальної реклами, то її метою було навчити полтавців доносити сміття до урни, а не рекламувати сайт КАТП-1628. Але журналісти інтернет-видання «Полтавщина» звернули увагу саме на посилання на сайт, а не «меседж» соціальної реклами. Фото з японською дівчинкою для реклами КАТП придбало, її не просто завантажили з інтернету чи вкрали у когось. Як пояснив Сергій Золін, на жаль, не було фотографії з українською дівчинкою у вишиванці, а щодо власного фото — про нього не думали.

Неточності програми полягають у тому, що не затверджені тарифи за якими повинна здійснюватися реєстрація домашніх тварин. Абсолютно безкоштовною вона не може бути, є певні витрати на паспорти та інше.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»