Римська «вісімка»: полтавські орієнтувальники незвично привітали жінок зі святом весни

Поблизу сіл Вовківка, Копили та Марківка відбулися традиційні, двадцять другі весняні змагання зі спортивного орієнтування на першість клубу «Центуріон». Вісімдесят учасників (а саме стільки зареєструвалися попередньо на участь у змаганнях) збиралися саме так провести додатковий вихідний, приурочений до Міжнародного жіночого дня.

Цього разу дистанція мала вигляд римської вісімки. Голова клубу «Центуріон» та начальник дистанції Віталій Сердюк каже, що взагалі вибудовувати дистанцію у формі вісімки – традиція, якій вже не зраджують більше двох десятиліть.

«Ідея виникла, як завжди, випадково. Хотів придумати для дружини сюрприз, запросили друзів-туристів та орієнтувальників, дистанцію на карті намалював у формі вісімки. І їм настільки сподобалася думка, що вже наступного року зробили «вісімку» для себе та своїх учнів. За двадцять два роки вже випробували чимало форм дистанції, утімзадум зберігаємо,цифра вісім має бути присутня», – розповідає відомий блогер Дід Віталя, турист, спортсмен-легкоатлет, Віталій Сердюк.

Від початку 2018 року усі змагання зі спортивного орієнтування в Полтаві проводять, використовуючи електронну відмітку.

«Це зручно й значно спрощує систему реєстрації та підрахунку результатів. Особливо виручає, коли на вулиці дощ чи взагалі зимовий мінус», – каже секретар змагань, Юлія Ярошенко.

Головний суддя, і муза Віталія Сердюка – Надія Сердюк жартує, що за світлинами з березневих змагань можна вести календар погоди. От, наприклад, минулого року 8 березня була плюсова температура повітря і вже відцвітали первоцвіти. А дистанцію бігли у легких спортивних куртках: «Одна дівчинка навіть метелика впіймала! А от цього року трішки зима забарилася на Полтавщині. Отримали у подарунок за теплі три зимові місяці ще один, справді суворий».

На місцевості було обладнано 19 контрольних пунктів, які мали знайти учасники протягом двох годин. Вперше у змаганнях взяли участь представники бігового клубу RunningClubPoltava. Діляться враженнями.

Оксана Полових: «Ми хочемо ще! Ми вас любимо! Сподобалося те, що одночасно декілька видів м’язів тренуються. Перше – мозок, друге – ноги, третє – спина. Чотирнадцять КП знайшли».

Аня: «Важко було по снігових заметах, гірках бігати, навантаження таке, досить серйозне. Ми тепер розуміємо, чому люди, які приходять після спортивного орієнтування до нас, мають таку витривалість. Для нас була це така, перша, ознайомча пробіжка. Я взагалі не орієнтуюсь в цих картах, позначках. Але спробую ще».

Усіх дівчат, котрі фінішували, організатори частували цукерками та мандаринками. Переможниці у своїх вікових групах отримали медові пряники з витонченими панянками з глазурі на лицьовому боці. Фінальним акордом змагань стало солодке вітання від Полтавської «Самопомочі», котра вже давно підтримує ініціативи спортивного клубу «Центуріон».

«Ми – за здоровий спосіб життя полтавців. Нам імпонує той шлях, та програма дій, до якої привчаютьсвоїх вихованцівтренери «Центуріону». Здорова цілеспрямована молодь – то майбутнє нашої держави. Дякуємо родині Сердюк за самовідданість, за віру у справу, якою займаються!», – підсумувала волонтер «Самопомочі», Тамара Корсун.

Свято вдалося. Наступного року чекаємо чергових дистанцій у формі святкової «вісімки».

Ольга Гладченко