Рятувальники пожежної частини №2 у Полтаві отримали нове спорядження

Начальник пожежної частини №2 Олександр Коляка Начальник пожежної частини №2 Олександр Коляка

Робочий одяг, взуття та інше спеціальне спорядження отримали сьогодні бійці Другої пожежної частини Полтавського міськрайуправління ГУ ДСНС області. Речі особовому складу передав міський голова Олександр Мамай.

Новий одяг рятувальники одразу ж випробували в дії. Кажуть, стара форма, виготовлена ще за радянських часів — дуже зношена і не відповідає необхідним вимогам.

— Вона взагалі непридатна, — розповідає командир відділення Другої пожежної державної частини Олександр Коляка. — Бо дуже важка, що незручно під час роботи, і виготовлена з тканини, яка може розплавитися при високих температурах. Новий одяг — хорошої якості, а головне — повністю відповідає вимогам рівномірного розповсюдження теплової енергії по поверхні костюму, захищаючи бійця від теплових ударів, опіків та інших ушкоджень.

Нове спеціальне спорядження — сучасні костюми та взуття Нове спеціальне спорядження — сучасні костюми та взуття

Міський голова Олександр Мамай, начальник Полтавського міськрайонного управління Головного управління ДСНС у Полтавській області оглядають новий спецодягМіський голова Олександр Мамай, начальник Полтавського міськрайонного управління Головного управління ДСНС у Полтавській області оглядають новий спецодяг

Про повну вогнестійкість, розповідають рятувальники, говорити не можна. Втім, згідно зі стандартами, спецодяг має витримати, як мінімум, сім хвилин дії високих температур. І нова форма відповідає цій вимозі.

У рамках міської цільової програми «Забезпечення пожежної безпеки на 2016-2020 роки» на засоби захисту та спеціальне спорядження було спрямовано понад 400 тис. грн. Її створення ініціював Полтавський міський голова.

—​ Ми розуміємо, що держава не в змозі самостійно оснастити усіх наших рятувальників, — зауважив Олександр Мамай. — Тому завдання кожного міського голови — забезпечувати належні умови роботи, починаючи від великої техніки і закінчуючи спеціальним одягом. Таким чином, ми покращуємо пожежну безпеку в місті, підвищуючи готовність підрозділів до виконання своїх обов’язків.

Міський голова Олександр Мамай,начальник Полтавського міськрайонного управління Головного управління ДСНС України у Полтавській області Сергій Пругло та особовий склад пожежної частини №2 Міський голова Олександр Мамай,начальник Полтавського міськрайонного управління Головного управління ДСНС України у Полтавській області Сергій Пругло та особовий склад пожежної частини №2

Звертаючись до рятувальників, міський голова подякував за вкрай складну, але благородну роботу, яку бійці виконують щодня.

— Придбання засобів захисту та спеціального спорядження дасть можливість більш успішно та ефективно виконувати завдання за призначенням, — зауважив начальник Полтавського міськрайонного управління ГУ ДСНС у Полтавській області Сергій Пругло.

Новою формою забезпечені уже 50% бійців особового складу. Цьогоріч будуть виділені додаткові кошти з міського бюджету, аби усі рятувальники отримали сучасний спецодяг.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради