«Рука допомоги»: четверо полтавців отримали погодження на реалізацію власних справ

Голосування за надання безвідсоткового кредиту Голосування за надання безвідсоткового кредиту

Міністерство соціальної політики України, у рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за підтримки Світового банку розпочало пілотний проект з працевлаштування безробітних одержувачів державної соціальної допомоги та внутрішньо переміщених осіб.

Цей проект реалізується і на Полтавщині. Сьогодні на засіданні комісії для вирішення питань реалізації пілотного проекту з залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, що відбулося під головування заступника голови ОДА Олега Пругла, четверо полтавців отримали погодження своїх бізнес-планів та отримають допомогу для їх реалізації.

— Для реалізації проекту в області прийнято розпорядження голови ОДА, яким затверджено склад комісії та перелік пріоритетних видів економічної діяльності. Він досить широкий, включає 77 позицій, тому охочим започаткувати власний бізнес надається право вибору сфери підприємницької діяльності. Ми багато працювали для того, аби вийти на такий високий результат. Були проблеми по верифікації, але учора пройшли усі роз’яснення, тож ніяких проблем немає, — сказав Олег Пругло.

Наразі управління соціального захисту, у рамках реалізації проекту, провели опрацювання справ отримувачів державних соціальних допомог малозабезпеченим громадянам. Усі заявники мають право брати участь у проекті.

Як розповіла директор Полтавського обласного Центру зайнятості Катерина Клавдієва, залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється службою шляхом сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця, надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності, також людям пропонують участь у громадських оплачуваних роботах.

Катерина Клавдієва Катерина Клавдієва

На сьогодні загальна кількість заявок — 700, і це за менше ніж місяць роботи за проектом. Є й заяви на відмову від участі. Мотиви різноманітні — хто за станом здоров’я не може працювати, хто не може працювати у зв’язку з тим, що здійснює догляд і поки не має можливості. Є і ті, хто не зовсім вмотивований до праці.

— Саме сьогодні ми розглянемо перші чотири бізнес-плани, де особи, які мають статус малозабезпечених чи ВПО хочуть започаткувати власну справу, отримавши для цього обладнання та матеріали. Бізнес-ідеї різноманітні — це і вирощування зеленої цибулі, і бройлерів на м’ясо, і полуниці в закритому ґрунті, і надання токарно-різальних послуг, — розповіла Катерина Клавдієва.

Учасниця проекту Учасниця проекту

Під час засідання, члени комісії розглянули та заслухали претендентів з Шишацького, Глобинського районів та одну учасницю з Пирятина.

Жінка з Пирятина має статус і ВПО, і члена малозабезпеченої сім’ї, вона мати шести дітей. Бажає започаткувати власну справу у напрямку вирощування полуниці. Має достатній досвід та теоретичні знання.

— Полуницею займаємося давно, але вирощуємо, в основному, для родини. Я прочитала багато літератури. Хочу вирощувати полуницю цілорічно, ринок збуту є. Потрібно купити теплицю, і певне обладнання, — сказала Тетяна Шилова.

Планує вирощувати полуницю Планує вирощувати полуницю

Другий учасник проекту планує зайнятись металообробкою та токарними роботами. Купити станки. Приміщення для надання цих послуг є, попит теж. Він переселенець, разом з дружиною виховують двох прийомних дітей.

— Саме теплицями я не займалася. Живу в селі, все життя працюю на землі. Хочу вирощувати зелену цибулю. Є домовленість з підприємцями на її реалізацію, є клієнти, — розповіла учасниця проекту.

Підприємець з Донбасу, переселенець Євген Сомов, який проживає у Глобинському районі, планує вирощувати бройлерів на м’ясо, для цього йому необхідне спеціальне обладнання. Приміщення має, досвід теж.

У результаті засідання, члени комісії погодили усі чотири бізнес-проекти.

Зазначимо, що Полтавська область одна з трьох, у якій реалізують пілотний проект «Рука допомоги». Незважаючи на те, що він стартував у повній мірі лише у квітні, перші учасники вже повернулись на ринок праці.

Засідання комісіїЗасідання комісії

Головна мета проекту — вивести малозабезпечені сім’ї та внутрішньо переміщених осіб зі стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи. Проект дасть можливість безробітним взяти на себе відповідальність за власну долю і долі своїх сімей. А управління соціального захисту населення і центри зайнятості нададуть їм всебічну адміністративну та юридичну допомогу.

Проект діє до 1 червня 2018 року. Очікується, що запровадження нових механізмів дозволить знизити рівень безробіття, зменшити соціальну напругу, створити нові робочі місця та збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів.

У Полтавській області наразі триває прийом заявок до участі у проекті, а місцеві управління з питань соціального захисту населення та центри зайнятості допомагають потенційним учасникам скористатися шансом від держави та повернутися на ринок праці.

Прес-служба Полтавської ОДА