Розсошенці та Горбанівка відсвяткували День села

День села Розсошенці та Горбанівка відзначати разом почали три роки тому. Це стало гарною традицією.

Святкували біля Розсошенської гімназії. Облаштували багато різноманітних зон — і з майстер-класами з хенд-мейду та приготування хот-догів і попкорну, і з батутами, гойдалками та запрошеними аніматорами, і з пригощаннями. Придбати справжні українські вишиванки та віночки можна було у виставковій зоні.

— Атракціони, майстер-класи, різноманітні розваги для будь-якого віку. Кожен міг знайти собі розвагу по душі. Концерт відкрили наші самодіяльні та запрошені художні колективи, — говорить депутат Щербанівської сільської ради Тетяна Веркалець.

Ансамбль «Юнона» Ансамбль «Юнона»

Гурт «Живі барабани» Гурт «Живі барабани»

Гурт «Just dance» Гурт «Just dance»

Гурт «Діти фрістайлу» Гурт «Діти фрістайлу»

Святковий концерт мав насичений сценарій. Співали, танцювали, читали вірші, грали на різноманітних інструментах розсошенські художні колективи, а також гості з сусідніх сіл та Полтави. Додав драйву до настрою глядачів гурт «Живі барабани». А родзинкою свята став виступ гурту «Діти Фрістайла».

З вітальною промовою виступив голова Щербанівської ОТГ Ігор процик та голова Полтавської РДА Ігор Карімов З вітальною промовою виступив голова Щербанівської ОТГ Ігор процик та голова Полтавської РДА Ігор Карімов

Відбулося урочисте нагородження сімейних пар, котрі прожили разом понад 50 років Відбулося урочисте нагородження сімейних пар, котрі прожили разом понад 50 років

— Сьогодні дуже чудове свято. Вважаю, що поєднувати релігійні свята, етнічність та сучасність — це дуже добре. Також правильне і єднання цих двох сіл. Адже вони розрослися і об’єдналися: навіть деякі хати територіально на половину знаходяться у Горбанівці, а на половину — в Розсошенцях, — говорить голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.

Під час концерту вручили подяки та цінні призи сімейним парам, які прожили в шлюбі більше 50 років. А також відзначили атовця Олексія Сомова з Гори.

Дітям місцеві художники робили аквагрим Дітям місцеві художники робили аквагрим

Діти розважалися на атракціонах Діти розважалися на атракціонах

Діти брали учатсь у приготування попкорну та хот-догів Діти брали учатсь у приготування попкорну та хот-догів

Завершилося свято фаєр-шоу та дискотекою.

Свого часу Розсошенці приєдналися до традиції Горбанівки святкувати День села. Там цей день пов’язаний із храмовим святом, а воно — з давньою легендою про ікону Божої матері. За переказами, козак Горбань під час косовиці зачепився за щось у землі й зламав косу. Виявилося, вона вдарилася об ікону Богоматері й порізала її лик під правим оком, з якого потім покотилася сльоза.

Учасники концерту грали на різноманітних інструментах Учасники концерту грали на різноманітних інструментах

Володимир Анацький читав авторський вірш Володимир Анацький читав авторський вірш

На концерт зібралися всі мешканці Розсошенець, Горбанівки та гості свята На концерт зібралися всі мешканці Розсошенець, Горбанівки та гості свята

На честь козака назвали й саме село. Відтоді 13 липня під час богослужіння відбувається хвалебна відправа Горбанівській Божій матері.

— Село наше дуже давнє з цікавою історією. Уже котрий рік свято розділяємо з Розсошенцями. Гуляння цього року активні. Зон для відпочинку багато на будь-який смак та вік. Кашу, до речі, ми зі спеціалістом сільської ради Володимиром Півнем допомагали варити, — розповідає депутат Щербанівської сільської ради Анатолій Пуха.

Прес-служба Щербанівської ОТГ