Розробка Poltava Smart City розпочнеться у листопаді, реліз запланований на 2020 рік

Інформаційна екосистема, яка об’єднає громаду, бізнес та владу за сприятливих умов повноцінно запрацює у 2020 році. На старті фінансуватиме проект Посольство Нідерландів в Україні

5 вересня відбулося засідання робочої групи з питань розробки і провадження інформаційної екосистеми Poltava Smart City. Відкрив засідання її голова — заступник міського голови Полтави Олексій Чепурко. Він вказав на те, що проект перекликається не тільки із міжнародними аналогами, але й політикою керівництва держави щодо електронного самоврядування. Тому міська влада підтримує ініціативу ГО «Інститут аналітики та адвокації» щодо реалізації проекту.

Із 31 члена робочої групи, склад яких закріплено у розпорядженні міського голови від 29 серпня 2019 року, участь у засіданні взяли 22 особи.

Для початку обрали робочий орган — секретаріат. Туди увійшли:

 • заступник міського голови Олексій Чепурко;
 • депутат міської ради та заступник голови групи Едуард Волков;
 • начальник відділу оперативного реагування та секретар групи Сергій Зубань;
 • виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації» Юрій Ромашко;
 • представник місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація відкритих міст» Анна Шавиро;
 • радник міністра охорони здоров’я Вікторія Лоза.

Вакантними у секретаріаті залишились 2 місця.

Євген Ніколаєнко, Едуард Волков та Олексій Чепурко Євген Ніколаєнко, Едуард Волков та Олексій Чепурко

Анна Шавиро та Юрій Ромашко Анна Шавиро та Юрій Ромашко

Юрій Ромашко повідомив, що секретаріат буде розробляти загальну концепцію проекту, опрацьовуватиме внутрішні документи, проводитиме засідання, запрошуватиме на них гостей, експертів та спеціалістів. Вже на наступне засідання усі члени робочої групи мають надіслати письмові пропозиції, щоб сформувати проект програми діяльності та регламент. Мета наступного засідання — сформувати концепцію, дорожню карту, щоб визначитись у якому напрямі рухатись далі (сфери, інструменти), які потрібні ресурси, щоб наступним етапом розробити своєрідне технічне завдання.

Наприклад, робоча група вийде із реалістичними пропозиціями щодо медицини, освіти, адміністративних послуг, туристичних довідників і т.і. На початку листопада ІТ-спеціалісти за грантові кошти міжнародних партнерів почнуть кодувати тестову версію, або версію Poltava Smart City 1.0. Наприклад, до кінця року проект матиме відповідний додаток до смартфонів. А вже у 2020 році, з огляду на розширення функціоналу, з’являться версії 2.0, 3.0 і так далі.

Коротко нагадаємо про основні позиції проекту Poltava Smart City.

Інститут аналітики та адвокації отримає від Нідерландів 2 млн грн на створення додатку, який об’єднає у собі всі електронні сервіси міста. Якщо система запрацює, за допомогою одного додатку на смартфоні можна буде дізнатися про час прибуття автобуса, записатися на прийом до лікаря, поскаржитися на розбитий асфальт у дворі, знайти загублену собаку та багато іншого. Коли проект буде завершений, місто отримає безкоштовно сервіс і додаток на мобільні пристрої що працюють на платформах Android і iOS. Далі до Poltava Smart City приєднають різні електронні сервіси, розширять штат міських управлінь і закуплять техніку. Для цього будуть виділятися кошти вже із міського бюджету.

Потенційні сервіси, які планують впровадити у систему, наступні:

 • відстеження руху громадського транспорту;
 • онлайн-карта проблем міста. Через смартфон можна залишити повідомлення, про ту чи іншу проблему;
 • онлайн-запис до лікаря;
 • електронне голосування. Громадяни можуть переглянути проекти рішень, які виносяться на сесію міськради і проголосувати за них;
 • сповіщення при надзвичайних ситуаціях;
 • карта витрат міста. На Google-карті будуть відмічені об’єкти будівництва та опублікована інформація про те, скільки на них витрачено коштів.

Члени робочої групи домовились до 11 вересня прийняти пропозиції щодо регламенту, а 18 вересня провести наступне засідання.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»