Роман Товстий: «Не дивлячись на примхи погоди, цьогоріч Полтавщина буде з хлібом»

Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, спільно з директором Департаменту агропромислового розвитку Сергієм Фроловим, відвідали с/г виробників, які використовують інноваційні методи роботи. Разом з тим, оглянули і хід жнив на ланах області.

Спершу представники Полтавської ОДА оглянули землі СФГ «Дослідне», що в Семенівці. Тутешні аграрії обробляють землю за системою «No till». Тобто, не переорюють ґрунт після збирання врожаю, а вкривають його пожнивними рештками та засівають іншою культурою.

— У нас немає плугів, — говорить голова СФГ «Дослідне» Володимир Мокляк. — Тільки сівалки, оприскувачі та комбайни. Таку технологію застосовуємо на всіх полях, крім того, де росте цукровий буряк.

Комбайн ТОВ «Рост-Агро» Комбайн ТОВ «Рост-Агро»

Зокрема, на ланах, де зібрали озимий ячмінь, нині вже посіяли гречку. Нещодавно приступили до збору озимої пшениці. Зібрати очікують, в середньому, по 40 центнерів з гектару.

Побували посадовці й на ланах ТОВ «Рост-Агро» на Глобинщині. Підприємство займається насінництвом на площах у 8000 гектарів. В основному, вирощують кукурудзу, горох та сою. Нині, як і інші аграрії, жнивують.

— Пшениця дає нормальний врожай: в межах 60 центнерів з гектару, — розповідає керівник ТОВ «Рост-Агро» Максим Бернацький. — Горох, через погодні умови, вродив гірше: близько 24-25 центнерів.

Максим Бернацький Максим Бернацький

Огляд лану агрофірми «Урожай» Огляд лану агрофірми «Урожай»

Важлива складова аграрного комплексу як Полтавщини, так і всієї України — сільськогосподарські кооперативи, вважають керівники Полтавської ОДА. Відтак, представникам таких формувань область надає активну підтримку.

Серед таких — кооператив «Молочник-Сушки», що в однойменному селі Козельщинського району. Розпочавши роботу 2011 року, нині компанія має до 150 постійних постачальників та збирає понад 2,5 тонни молока І сорту щодоби.

— Закуповуємо по 5 гривень за літр, — розповідає голова кооперативу Лідія Левченко. — Щоб витримувати сортність, постійно осучаснюємо обладнання. І добре, що маємо діалог та допомогу з боку як обласної влади, так і дорадчої служби.

Лідія Левченко Лідія Левченко

Нині на підприємстві планують закупити новий генератор для безперебійної роботи охолоджувального обладнання. Його вартість — близько 80 тис. грн. У вирішенні цього питання також сподіваються на допомогу обласної влади.

Ще одним пунктом візиту стали й потужності агрофірми «Урожай», що у Кобеляцькому районі. Фахівці підприємства зараз теж активно жнивують. Відвідали гості й зернопереробний комплекс фірми.

— Ми побували в тих с/г підприємства, що, не дивлячись на складну ситуацію в Україні, працюють над модернізацією виробництва, — говорить заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. — Так само перевірили і хід жнивної кампанії.

Хоч погода цьогоріч не надто сприяла аграріям, Роман Товстий певен: область буде з хлібом та, цілком ймовірно, знову вийде в лідери за збиранням врожаю.

Сергій Фролов, Роман Товстий та Володимир Мокляк Сергій Фролов, Роман Товстий та Володимир Мокляк

Слова посадовця підтверджує й статистика. Зокрема, станом на 28 липня 2017 року в області ранні зернові та зернобобові культури зібрали на площі 283 тис. га (77%), намолотивши 1,1 млн тонн зерна. При цьому, середня врожайність склала 38,2 ц/га.

Озимої пшениці зібрали на площі 198,4 тис. га, тобто, 83% від загальної. Тут намолотили 793 тис. тонн, при середній врожайності 40,0 ц/га.

Андрій Пісоцький, Валерій Головко, Олександр Сухань та Микола Білокінь Андрій Пісоцький, Валерій Головко, Олександр Сухань та Микола Білокінь

Деякі райони вже завершили збирання ранніх зернових. Зокрема, й Гадяцький. Традиційно, щороку, після завершення жнив, керівники районів дарують очільникам Полтавської ОДА короваї із щойно зібраної пшениці. Цьогоріч депутат обласної Ради Олександр Сухань подарував два короваї: голові ОДА Валерію Головку та першому заступнику Андрію Пісоцькому.

— Наші аграрії, завдяки своїм вмінням і технологіям, своєчасно збирають ранні зернові. Ми збираємо на Полтавщині, традиційно, гарні врожаї. І цей рік не став винятком: маємо 65 центнерів зерна з гектару, — говорить Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА