Родини загиблих бійців включать до обласної програми відпочинку та оздоровлення учасників АТО

Таку пропозицію голова Полтавської ОДА Валерій Головко озвучив під час неформальної зустрічі за ранковою кавою із сім’ями загиблих учасників АТО у п’ятницю.

На цю зустріч, ініціатором якої став голова ОДА, зібралися представники родин, чиї сини, батьки і чоловіки загинули, захищаючи незалежність України на сході України. Були родини не лише з Полтави, а й з районів області. 

І з очільниками Полтавщини — головою облдержадміністрації Валерієм Головком та головою облради Олександром Біленьким — вони говорили про наболілі проблеми, котрі не вирішуються на загальнодержавному рівні. Тому керівники обласної влади шукали шляхи вирішення на місцевому рівні.

Одна з таких проблем пов’язана із законодавчими казусами, через які сім’ї, чиї рідні служили у батальйонах поліції чи Нацгвардії, не завжди можуть отримати путівки в курортно-санаторні заклади, щоб пройти курс лікування чи оздоровлення. Аби вирішити цю проблему, Валерій Головко запропонував внести зміни до обласної програми оздоровлення учасників АТО:

— Доки ми будемо ініціювати і вносити зміни до законодавства на рівні Верховної Ради, швидше і простіше внести зміни до вже існуючої обласної програми. 

Голова ОДА нагадав, що Полтавщина розробила першу в Україні програму відпочинку та оздоровлення учасників АТО, які повертаються додому після демобілізації, та їхніх родин:

— Ця програма діє вже третій рік на Полтавщині. І ми можемо включити до неї окремим пунктом оздоровлення родин загиблих бійців. Причому всіх, а не ділити на родини бійців ЗСУ, добробатів, Нацгвардії тощо. Оздоровчі послуги мають отримати всі. 

Очільник області наголосив: він упевнений, що такі зміни до програми підтримає й депутатський корпус. Більш детально зміни до програми напрацюють уже наступного тижня за безпосередньої участі родин загиблих і директора Департаменту соціального захисту населення Людмили Корнієнко.

Під час спілкування виникла ще одна цікава ініціатива, яку підтримав і голова облради Олександр Біленький. Коли заговорили про забезпечення ліками, Валерій Головко запропонував запровадити у мережі аптек комунального підприємства «Полтавафарм» спеціальні картки для сімей загиблих учасників АТО:

— «Полтавафарм» — підприємство соціально відповідальне, має розгалужено мережу аптек по всій області. Так що цю ідею проговоримо із його керівником Валерієм Прядком. Це має бути адресна допомога, тобто картка передбачатиме на місяць певну суму коштів, на які можна буде безкоштовно отримати ліки. Саме грошова картка, бо у кожної родини свої потреби в ліках. 

А ще керівники обласної влади говорили про діалог і про те, що проблеми потрібно озвучувати. Тоді їх і вирішувати легше. Тим більше, що і виконавча, і представницька гілки обласної влади відкриті до діалогу і до співпраці. Зокрема, й щодо ініціювання та лобіювання законодавчих змін на користь своїх земляків.

Прес-служба Полтавської ОДА