Робота над стратегією розвитку Новоселівської ОТГ: перші кроки

Сільські голови ознайомилися із впровадженням партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної та Західної України

В суботу, 22 вересня 2018 року, в рамках реалізації проекту підтримки реформи місцевого самоврядування, який впроваджується на території Полтавської області Фондом розвитку місцевої демократії (засновник Міністерство закордонних справ Республіки Польща), відбулась перша з чотирьох запланованих зустріч, на якій сільські голови Нестеренківської, Надержинщинської, Новоселівської та Черкасівської сільських рад, що створили Новоселівську ОТГ, почали Розробку стратегії розвитку Новоселівської об’єднаної територіальної громади Полтавської області на 2019 — 2026 роки.

Практичні кроки по створенню Стратегії розвитку Новоселівської ОТГ відбувались за настанов Ігоря Карого (м. Львів, Україна).

На робочій зустрічі сільські голови не тільки в повній мірі ознайомилися із проектом підтримки реформи місцевого самоврядування — впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної та Західної України, а ще прийняли особисту участь у формуванні аналізу життя та роботи сільських рад, які увійшли до складу Новоселівської ОТГ.

Також сільські голови самостійно визначили слабкі та сильні сторони громади, а також можливості та загрози життю громади в сучасних умовах впровадження реформ. Були розглянуті та обговорені, в першу чергу, реальні проблемні питання, що вже сьогодні турбують громаду: незадовільний стан доріг, відсутність централізованого водопостачання, не в повній мірі забезпечено реалізацію освітніх програм через відсутність місць в закладах освіти… Та головне, на чому акцентував увагу Ігор Карий, — відсутність в повній мірі довіри не тільки до органів місцевого самоврядування з боку звичайних мешканців сіл, але й відсутність такої довіри в самому суспільстві.

— В першу чергу, для якісного і планомірного розвитку громади, потрібно змінити свої підходи та уявлення до управління, — відзначає Ігор Карий. — Щоб вам довіряли звичайні люди. На що спрямована реформа децентралізації? На формування спроможних та самостійних громад, які самі визначать ті напрямки, які першочергові і актуальні в житті мешканців.

Визначення стратегічних напрямків розвитку громади Визначення стратегічних напрямків розвитку громади

З метою дослідження умов життя та якості громадських послуг у Новоселівській об’єднаній громаді експертом стратегічного розвитку громад до наступної зустрічі, яка відбудеться на початку жовтня 2018 р., було запропоновано провести анкетування мешканців сіл, що входять до цієї ОТГ.

На думку Нестеренківського сільського голови Котляревського Григорія такій перший крок є оптимальний:

— Хто, як не самі жителі сіл, повинні визначатися із першочерговими завданнями в громаді? Ніхто. Адже ніхто ззовні потреби громади не розуміє і не знає до того моменту, поки з нею не зіткнеться в повсякденному житті, — відзначив Григорій Петрович.

Котляревський Григорій Петрович Котляревський Григорій Петрович

Робота над розробкою Стратегії розвитку Новоселівської ОТГ триває надалі і про її хід громадськість буде сповіщена в повній мірі. Відкритість і довіра — запорука майбутнього спроможної громади.

Людмила МАКАРЕНКО, Новоселівський сільський голова