Робоча група з Полтавщини ознайомилася із системою освіти Польщі на прикладі місцевих шкіл

До складу робочої групи увійшли представники об’єднаних територіальних громад та освітяни Полтавщини. Очолила делегацію директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко. Підсумки поїздки підбили на сьогоднішній нараді.

Полтавщина — одна з чотирьох областей, де реалізовуватимуть міжнародний проект із впровадження реформи децентралізації в освіті. А отже, нове освітнє середовище неодмінно з’явиться у кожній школі нашої області. 

— Наша мета — підвищити інтерес молоді до навчання та забезпечити якісні освітні послуги як у сільських, так і в міських школах. Діти повинні хотіти відвідувати навчальні заклади та здобувати знання. Для цього плануємо оснастити кабінети та лабораторії сучасним обладнанням, побудувати спортивні майданчики тощо, — наголосила Олена Харченко.

Нова українська школа — це не лише гарна зовні та зсередини будівля, хоч це також важливо. Перш за все, це прогресуючий навчальний заклад. До чого, власне, освітяни Полтавщини й прагнуть. І, окрім кабінетів із сучасним оснащенням, потрібно ще й підхід до навчання дітей змінити.

— Має якісно змінитись викладання предметів. Тобто підхід до навчання дітей у вчителів має бути іншим. Ми повинні відійти від педагогіки, що є сьогодні, та перейти до педагогіки партнерства, — додала директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА.

Очолила нараду Олена Харченко Очолила нараду Олена Харченко

В основі педагогіки партнерства лежить спілкування, взаємодія і співпраця між учителем, учнем і батьками. Учитель має бути другом, а родина — залученою до побудови освітньої траєкторії дитини.

У Польщі, додає директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА, освіта на значно вищому рівні, ніж у нашій країні. Адже втілювати освітню реформу вони почали дещо раніше. Тож саме задля перейняття їхнього досвіду, робоча група і відвідали Польщу. Їхня система освіти подібна до положень реформи в Україні.

Сьогодні на нараді з представниками робочої групи підбили підсумки поїздки та окреслили плани на майбутнє. Аби не гаяти часу та відразу розпочати роботу над створенням нового освітнього середовища.

— Упевнена, що реформа освіти в Україні, зокрема на Полтавщині, буде успішною. Ми неодмінно досягнемо високих результатів та реалізуємо всі наші задуми. Уже сьогодні наша область — одна з передових, де процес децентралізації йде швидкими темпами, — зазначила Олена Харченко.

Участь у нараді взяли представники ОТГ та освітяни Полтавщини Участь у нараді взяли представники ОТГ та освітяни Полтавщини

З 1 грудня, згідно із Законом «Про освіту», навчальні заклади області оприлюднили свою фінансово-господарську діяльність. Тобто зараз всі охочі можуть побачити, скільки коштів вкладають у розвиток освітньої галузі. І це важливий крок у створенні сучасного освітнього середовища та нового підходу до викладання. Наступним же має стати відкриття методично-консультаційних центрів для підтримки ОТГ. Вони мають з’явитися у кожній громаді. Головний офіс буде в Полтаві. А Департамент освіти та науки в Полтавській ОДА стане його куратором.

—Там консультуватимуть та радитимуть, як складати плани й навчальні програми, як організувати виховний процес, як створювати освітнє середовище, як оптимізувати заклади, створювати опорні школи тощо. Тобто проводитимуть консультаційно-роз’яснювальну роботу для підвищення якості освітніх послуг, — повідомила Олена Харченко.

Крім Полтавщини, міжнародний проект із впровадження реформа децентралізації в освіті реалізовуватимуть ще й у Запорізькій, Житомирській та Івано-Франківській областях.

Прес-служба Полтавської ОДА