Результати соціального партнерства Шишацького району з «ДТЕК Нафтогаз»: нова крівля дитячого відділення лікарні та медичне обладнання

У Шишацькій центральній районній лікарні — оновлення. У рамках програми соціального партнерства між Шишацьким районом та компанією «ДТЕК Нафтогаз» у лікарні повністю замінили дах і закупили сучасне медичне обладнання.

На все витратили 1,2 млн гривень. Загалом «ДТЕК Нафтогаз» вклав у програму соціального партнерства 2017 року між Шишацьким районом та компанією 5 млн гривень. 

Соціальне партнерство між Шишацьким районом та компанією «ДТЕК Нафтогаз» діє вже 5 років. За цей час спільними зусиллями районної влади та компанії реалізували багато важливих для громади проектів. Зокрема, в Шишацькій районній лікарні встигли замінити вікна та двері, повністю відремонтувати дитяче відділення та крівлю, закупити багато необхідного медичного обладнання. В школі імені Вернадського замінили вікна і відремонтували підлогу, а по всіх середніх навчальних закладах — встановили коректори та лічильники для обліку газу. Загалом за цей період в рамках соціального партнерства компанія профінансувала важливі для громади проекти на 10 млн гривень.

— Минулого року не лише відремонтували другий поверх, але й зробили капітальний ремонт даху — а це майже 1 млн гривень від «ДТЕК Нафтогаз». Ми не зупиняємося на досягнутому — плануємо відремонтувати перший поверх дитячого відділення. Можливо, там будуть і боксовані палати, і напівбокси, щоб ізолювати інфекційних хворих, — розповідає завідуюча педіатричним відділенням Маргарита Яворівська.

Коштом «ДТЕК Нафтогаз» закупили дороге вузькоспеціалізоване обладнання. Найдорожче серед них — коагулятор, який сьогодні функціонує у хірургічному відділенні Шишацької ЦРЛ:

— Прилад вартістю 40 тис. гривень використовують для зупинки кровотеч під час операцій. Він має два режими: може і розрізати тканину, і «запаювати» її, зупиняючи кров. Таким чином травматизація і кровотеча мінімалізуються, — пояснює заступник головного лікаря з медичної частини Алла Білоус.

Телекарт для знімання кардіограми Телекарт для знімання кардіограми

Також закупили телекарт — унікальний пристрій, за допомогою якого знімають показники серцево-судинної системи, і відправляють, наприклад, у Полтаву. Там їх вивчають і дають висновки. За словами Алли Білоус, це важливо у кризових випадках:

— Якщо є підозра на інфаркт або передінфарктний стан, ми відправляємо показники у Полтаву і спеціалісти нас консультують. Так ставимо діагноз.

Окрім них, районна лікарня тепер використовує новенький електрокардіограф на шість і дванадцять каналів, концентратори для насичення крові киснем під час реанімації, драгери, безконтактний індикатор внутрішньоочного тиску, компресорний інгалятор та інші сучасні прилади. Загалом, у їх придбання вклали майже 200 тис. гривень.

Електрокардіограф на 6 та 12 каналів Електрокардіограф на 6 та 12 каналів

Клеми електрокардіографа Клеми електрокардіографа

Безконтактний індикатор внутрішньоочного тиску Безконтактний індикатор внутрішньоочного тиску

Директор з видобутку та переробки вуглеводнів «ДТЕК Нафтогаз» Олексій Раптанов вважає допомогу громадам Полтавщини одним із пріоритетних напрямків роботи компанії:

—Сьогодні, знаходячись на території Шишацької районної лікарні, я побачив, скільки ми зробили за минулі роки, і скільки ще треба зробити. У 2017 році ми реалізували проектів на понад 5 млн гривень. Я думаю, ми доведемо будівлю лікарні до логічного завершення, щоб жителі району почувалися як удома, так комфортно і зручно, щоб не було жодних проблем. 

Голова Шишацької районної ради Владислав Сафонов подякував керівництву компанії за ефективну співпрацю:

— На 19 сесії Шишацької районної ради депутати затвердили проект стратегії соціально-економічного партнерства. В цей проект входили роботи у населених пунктах, де знаходиться підприємство та здобувають газ. Так, у селі Ковалівка зробили водогін на 800 тис. гривень, комплекс розвитку за 400 тис. гривень, конструкції для виробництва палет вартістю 200 тис. гривень, щоб опалювати школу і дитсадок, капітально відремонтували дорогу Р42 між Ковалівкою та Куйбишевим на 2,5 млн гривень. Всього у 2017 році — на 5,2 млн гривень. Для Шишацького району це значна сума. 

Голова Шишацької районної державної адміністрації Віктор Іваненко підкреслив важливість програми соціального партнерства і висловив сподівання на подальшу співпрацю: 

— Програма соціального партнерства «ДТЕК Нафтогаз» допомагає суттєво покращити умови проживання в районі та надавати якісніші послуги місцевим жителям. У 2018 році ми продовжимо співпрацювати з компанією і втілювати в життя нові проекти з енергоефективності, медицини і культури в Шишацькому районі.

Катерина КРОЛЕВСЬКА