Результат підрахунку 93% протоколів: «Слуга народу» має 253 депутати у Верховній Раді

За даними опрацьованих на 11-ту годину 93% протоколів, «Слуга народу» отримує у Верховній Раді 253 депутати і може не об’єднуватися у коаліцію з іншими партіями для прийняття рішень

Станом на 11:30, ЦВК отримала результати по 93% опрацьованих протоколів за результатами виборів до Верховної Ради України. Згідно з ними, «Слуга народу» вже точно отримує такий відсоток підтримки, що не матиме необхідності у створенні коаліції з іншими партіями. Пропрезидентська сила матиме монопольну більшість у Верховній Раді. Такі дані опублікувала Центральна виборча комісія.

Так, за результатами опрацьованих бюлетенів, до Верховної Ради, долаючи необхідний 5%-й бар’єр, проходять 5 партій:

Партія Мажоритарники Список Всього
Слуга народу 129 124 253
самовисуванці 48   48
Опозиційна платформа 7 37 44
Європейська Солідарність 1 24 25
Батьківщина 1 23 24
Голос 3 17 20
Опозиційний блок 6   6
Свобода 1   1
Біла Церква разом 1   1
Самопоміч 1   1
Народний Рух України 1   1

Тобто чинний лідер «Слуга народу», має достатню більшість у Верховній Раді. Зараз партія отримує 253 мандати, тоді як для формування коаліції потрібно мінімум 226 нардепів. Таким чином, це дозволить партії монопольно ухвалювати рішення і надати чинному президенту повний контроль над ВР без необхідності домовлятися з іншими партіями. Єдине — «Слузі народу» не вистачає більшості для монопольної зміни Конституції. Для цього потрібно 300 нардепів.

Додамо, що «Слуга народу» продовжує лідирувати і за вибором нардепів по мажоритарних округах — як на Полтавщині, так і загалом в Україні. Так, вже є остаточні результати про чотирьох округах Полтавської області:

Ще в трьох округах, за попереднім підрахунком, перевагу віддають представникам «Слуги народу»:

  • 144-й округ — Дмитро Нальотов;
  • 145-й — Андрій Боблях;
  • 150-й — Олексій Мовчан.

Поки не можна сказати впевнено лише про 148-й округ. Чи не кожної години самовисуванець Фахраддін Мухтаров (самовисуванець) відбирає невелику кількість голосів у Анастасії Ляшенко від «Слуги народу», та навпаки.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»