Решетилівський художній професійний ліцей відсвяткував 80-річчя

На Решетилівщині художній професійний ліцей з ветеранами педагогічної праці відсвяткував 80-тий ювілей закладу. Під час події відбулася прем’єра гімну ліцею та нагородження видатних місцевих жителів.

Решетилівський ліцей художнього спрямування сьогодні святкує своє вісімдесятиріччя. Подію відвідала директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко, голова Асоціації художніх училищ України Олег Капало, голова Решетилівської селищної ради Володимир Кузьменко, голова Решетилівської районної ради Сергій Колотій. Крім офіційних гостей на свято запросили працівників закладу минулих поколінь.

Під час святкування Дня народження ліцею виконком Решетилівської сільради та керівництво РДА провели нагородження. Вітальні грамоти отримали видатні працівники освіти регіону, ліцею, а також почесні жителі району. Однією з нагороджених стала колишня директорка ліцею Галина Головко, під час головування якої зводився навчальний заклад та будівля гуртожитку. Теперішня директорка Наталя Бігун подякувала жінці та всім ветеранам вчительської праці за кропітку роботу та вкладені в дітей сили, час і душу. 

З нагоди ювілею гості свята першими почули гімн ліцею. Слова до нього написав Віктор Ставицький, музику — композитор Володимир Плюта.

Голова Решетилівської селищної ради Володимир Кузьменко відмітив, що ліцей знаходиться на високому рівні серед інших закладів цього профілю:

— Наші майстри виробляють шедеври. Вони прославляють ними Решетилівщину та Полтавщину на весь світ. Учні та педагогічний склад закладу беруть участь і гідно представляють ліцей на обласному фестивалі народної творчості «Решетилівська весна». Хочу, щоб ми частіше їздили з представленням своїх робот на всеукраїнські культурно-мистецькі свята. Отже, нам є над чим працювати! 

Він наголосив на тому, що до ліцею часто звертаються з великими замовленнями на складну вишивку. Місцева влада також запрошує його до співпраці. Цієї осені не всі бажаючі змогли вступити до закладу — ліцей набрав першокурсників на всі вакантні місця. 

— Я вітаю всіх нас цим святом! Вітаю і вчителів, і студентів закладу. Ви — гордість області, — привітала освітян зі святом Олена Харченко. — Уявіть, скільки дітей пройшло через руки місцевих педагогів за всі ці вісімдесят років! Дякую кожному ветерану за майстерність, яку ви передали нам та нашим дітям. Здоров’я вам, натхненної праці теперішнім учням та педагогічному колективу ліцею!

Свято відвідала делегація з Львівської області. Її представник Олег Капало розповів, що приємно вражений досягненнями ліцею та його учнів. Він зауважив, що художні училища та виші ідентифікують українців як націю. Решетилівська вишивка — гарний цьому приклад.

— Ніде в світі ми не побачимо такої вишивки, як тут, на її батьківщині. Дякую всім, хто причетний до освітнього процесу цього ліцею. Вчителі, дякую вам! Ваше відношення до праці дає чудові результати у вигляді робіт ваших вихованців. Розвитку вам, злагоди ліцеєві! 

Виконуюча обов’язки ректора Київського державного інституту декоративного мистецтва та дизайну імені Бойчука Оксана Полтавець-Гуйда закликала учнів Решетилівського ліцею вступати до її закладу після випуску.

— Наш київський виш потребує таких учнів, які здатні зберігати автентичність навіть у 21 сторіччі. Плекати наші національні ознаки — головне завдання кожного сучасного українця.

Прес-служба Полтавської ОДА