Реконструкцію ДЮСШ № 3 з добудовою спортзалу обіцяють виконати до кінця року — правоохоронці запідозрили розтрату бюджету

Добудова комплексу для боротьби до ДЮСШ № 3 Добудова комплексу для боротьби до ДЮСШ № 3 | Фото Дарини Синицької

Правоохоронці підозрюють чиновників та підрядників у розтраті бюджету на реконструкції ДЮСШ та будівництві спортзалу у Полтаві, який обіцяють відкрити до кінця року

Полтавський відділ поліції ГУНП в Полтавській області проводить розслідування за ознаками розтрати бюджету Полтави під час реконструкції ДЮСШ № 3 з плавання («Дельфін»). На думку слідчих, чиновники та підрядники розпорядилися коштами громади у власних інтересах. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Нагадаємо, у червні минулого року управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому замовило реконструкцію ДЮСШ № 3 з плавання по вул. Європейській, 9а з добудовою трьохрівневого спортзалу з 5 татамі. Відповідний договір був підписаний 30 червня. Виконавцем обрали дніпропетровське ТОВ «Майстер-Буд», яке розіграло тендер із іншою фірмою з Дніпра. Вартість реконструкції та добудови, за договором, склала 34,5 млн грн.

Будівництво у серпні 2017 року — місяць після підписання договору

Будівництво у січні 2018 року — за півроку після підписання договору

За даними порталу публічних фінансів Є-data, з того часу «Майстер-Буд» отримав з бюджету 6,1 млн грн у якості попередньої оплати, часткової оплати виконаних робіт, а також за проектні вишукувальні роботи.

Будівництво у липні 2018 року — за рік після підписання договору

Судячи зі стану будівельного майданчика, за ці кошти підрядник встиг лише розчистити місце та встановити палі.

Проект реконструкції та добудови розробляло ТОВ НДПВI «Полтавагропроект». За це воно отримало 685,5 тис. грн. Ще 167,3 тис. грн пішли на експертну оцінку, технагляд, виготовлення технічних умов, підключення установок тощо. Тобто загалом, на сьогодні, на ДЮСШ № 3 та добудову до неї витратили 7 млн грн. Цього року на продовження будівництва у бюджеті розвитку передбачені 14,5 млн грн.

30 травня 2018 року правоохоронці відкрили щодо реконструкції кримінальне провадження за ч.2 ст.191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Приводом стало звернення ГО «Східно-Європейська академія наук» в особі її керівника Олексія Северина.

Згідно з заявою, протягом 2016-2018 років УКБ уклало договори із ТОВ «Майстер Буд» та ТОВ «Науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут «Полтаваагропроект» на проектні та будівельні роботи на вул. Європейській, 9а. За ними фірмам виплатили 586 тис. грн. Однак, посадові особи управління капбудівництва розпорядилися бюджетними коштами в інтересах комерційних структур, а умови договорів не були виконані.

Схема добудови борцівської школи за басейном «Дельфін»

Аби знайти підтвердження викладеним у заяві фактам, 11 липня слідчі отримали через суд дозвіл на тимчасовий доступ до до оригіналів документів, що стосують реконструкції та добудови, та вилучення їх копій.

Наразі жодній посадовій, юридичній чи фізичній особі оголошено про підозру не було.

Водночас 17 липня міський голова Олександр Мамай повідомив журналістам, що представники «Майстер-Буду» пообіцяли виконати роботи у ДЮСШ з плавання до кінця року.

— Що стосується комплексу для боротьби біля басейну «Дельфін», то беруть на себе певні зобов’язання до Нового року «перерізати стрічку», — повідомив Олександр Мамай.

Прес-конференція мера Полтави Олександра Мамая. НАЖИВООлександр Мамай про спорткомплекс в авіамістечку та школу боротьби

Зазначимо, що ТОВ «Майстер-Буд» також зараз продовжує будівництво спортивного комплексу по вул. Петра Юрченка, 1а. За словами Олександра Мамая, після напруженої розмови підрядник пообіцяв «навесні зробити перший заплив і 1 вересня 2019 року перерізати стрічку». Цього року на роботи у спорткомплексі виділили 45,5 млн грн.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»