Реконструкцію будівлі полтавської станції швидкої допомоги закінчать вже на початку жовтня

Сьогодні представники Полтавської ОДА перевірили хід реконструкції будівлі станції швидкої допомоги. На виїзній робочій нараді замовник та виконавці оцінили стан робіт, обговорили план дій та вислухали побажання місцевих лікарів. Зовнішні загальні роботи уже на завершальному етапі. На нараді вирішили зробити внутрішній косметичний ремонт старої будівлі «швидкої».

У нараді взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ Тимофій Голбан, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Володимир Мохначев та директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. З боку медиків «швидкої» об’єкт оглядав головний лікар комунальної установи «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ПОДА Олександр Лавренко.

Учасники наради провели контроль будівельних робіт та окреслили плани на найближчий час. Також під час наради замовник і підрядник вирішили питання зручності розташування певних медкабінетів. Для цього будівельники поміняють місцями деякі лікарняні приміщення. Одне з таких — киснева станція, яку перенесуть у більш зручне місце. Обговорили питання розширення телеметричної системи станції центру медичної допомоги.

— Така станція в нас працює вже давно. Але лише за фахом кардіологія і передача електрокардіограм на відстань. Ми хотіли б мати тут телеметричний центр. Завдяки йому ми зможемо проводити онлайн-консультації по електрокардіограмах, лабораторних аналізах, рентгенологічних знімках та УЗД-дослідженнях. Можливо, навіть, онлайн-консультації по хімічних втручаннях, — висловив побажання головний лікар «швидкої».

Сьогодні основні будівельні роботи завершені, стіни зведені. Базова конструкція майже готова. Наразі добудовують вестибюль центру медичної допомоги та кав’ярню — місце відпочинку й харчування медпрацівників. Бригада будівельників утеплює фасад нової прибудови. Також розпочали монтаж та утеплення даху. За даних умов сьогодні постало питання про можливість пришвидшення будівельних робіт. 

— Ми хочемо, щоб будівля виглядала гармонійно всередині та зовні. Роботи ще не повністю завершені. Тому ми робимо все, аби пришвидшити процес здачі об’єкту. Нам, як і лікарям, вже хочеться побачити результат цієї реконструкції, — говорить Олег Пругло.

У планах — звести вертолітний майданчик на прилеглій території будівлі станції швидкої допомоги, біля нового корпусу майбутнього кардіологічного центру. Його зручність полягає у можливості врятувати життя з більшою імовірністю. Гелікоптером легше транспортувати людей з області. Зараз підбирають місце для такого майданчика — він стане окремим проектом. Сама ж будівля «швидкої» за функціональністю не підходить для прийняття гелікоптерів: корпус може не витримати їхньої ваги. А для гаражів машин швидкої допомоги планують зробити підземний паркінг, над яким і можна буде звести вертолітний майданчик. 

Володимир Мохначев також звернув увагу на традиційну емоційну та психічну перевантаженість працівників медичної галузі. А лікарі екстреної допомоги особливо піддаються психоемоційним навантаженням. Тому розглядається ідея створення додаткової кімнати психологічного розвантаження над четвертим поверхом.

— Ступінь «вигорання» професіоналів досягається за 5 років медичної практики. А місцеві професіонали працюють по 25 років. Їм необхідно знімати стрес, — пояснив начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я ПОДА. — За останніми світовими стандартами, в будь-якій лікарні має бути спортзал і спеціальна кімната відпочинку для психологічного розвантаження. Так вони працюватимуть ще ефективніше.

Після закінчення загальнобудівельних робіт, підрядник перейде до облаштування кімнат і кабінетів. Місця відпочинку персоналу та конференц-зали оснастять меблями та комп’ютерним обладнанням. 

— Сьогодні ми вирішували стратегічно важливі для медичного центру питання. Це допоможе прискорити процес реконструкції, — зазначив Тимофій Голбан. — Гарна новина — будівельники випереджають графік робіт. Ми здамо об’єкт раніше зазначеного терміну — вже на початку жовтня.

Прес-служба Полтавської ОДА