Реклама на дітях і публікації за бюджетні кошти: чим живе «Опоблок» на Полтавщині

У матеріалі на сайті партії сказано, що кошти на спецтехніку дав Юрій Бойко. В осередку підтверджують, що нардеп придбав трактор за власні гроші.

Згідно з декларацією Бойка, 2017 року він отримав понад 248 тис. грн заробітної плати, а також має кількамільйонні заощадження.

Такий прийом, коли подарунки оплачують партійці, а осередок повідомляє про це у ЗМІ, застосовують чимало партій. Можливо, це пов’язане з тим, що члени партії не зобов’язані звітувати про свої витрати на благодійність.

Нагоди попіаритися на дітях осередок також не втрачає. Креативний директор рекламної агенції “TABASCO” Олександр Смірнов каже, що родина й діти завжди були традиційною цінністю для українського суспільства. Крім того, дитина – безпрограшний образ, який викликає у виборців сильні емоції.

“Опоблоківці” полюбляють “ходити в гості” до обласного протитуберкульозного диспансеру.

Усі пакунки з партійною символікою. Однак у звітах про подарунки жодного слова. Олександр Березянський пояснює, що кошти на ці заходи давали депутати обласної ради. Хоча в соцмережах такі акції позиціонуються як допомога партії.

 Така поведінка партій уже стала традиційною. Спочатку вони проводять заходи для піару, а коли доходить до звітування, то відмежовуються від цього. Партії змінюють формулювання й пишуть, що захід організував не осередок, а активісти чи депутати, таким чином формально знімають відповідальність із себе й переносять її на окремих людей, які звітувати про витрати на благодійність не повинні”, – пояснює аналітик з партійних фінансів Громадського руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

До речі, фотографувати людину можна лише за її згодою (ст. 307 ЦКУ). Якщо навіть припустити, що диспансер чи центр розвитку є публічними місцями, де не заборонено робити фото без дозволу, то для опублікування світлин також необхідно отримати згоду (ст. 308 ЦКУ). У випадку з дітьми дозвіл мають надати батьки чи опікуни.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська зазначає, що, навіть якщо законні представники дитини дають дозвіл на показ її у ЗМІ, потрібно враховувати, з яких міркувань вони це роблять – комерційних чи ще якихось. І діяти слід в інтересах дитини.

Громадський рух ЧЕСНО вже писав про полтавських депутатів, котрі скористалися з нагоди попіаритись у День знань.