Рейдери, що намагалися “віджати” агропідприємство на Полтавщині, вимагали 28 млн грн боргу

Кримінальне провадження розслідується за ч. 2 ст. 206 (протидія законній господарській діяльності, вчинена за попередньою змовою групою осіб) та ч. 2 ст. 345 (умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків) КК України.

Наразі виконуються невідкладні слідчі дії, спрямовані на встановлення обставин кримінального правопорушення. Також перевіряється інформація про боргові зобов’язання підприємства, повідомили у прес-службі прокуратури області.

Слід додати, що сума в 28 млн грн фігурує в рішенні Іллічівського райсуду Маріуполя від 4 липня 2017 року.

Суд встановив, що 1 квітня 2014 року мешканка Макіївки Оксана Корешова уклала з позивачем договір позики на суму 28 млн грн. Того ж дня між позивачем та «Агрофірмою «Оржицька» укладено договір, згідно з яким товариство виступило поручителем. Відповідач зобов’язаний був повернути борг до 1 квітня 2017 року, але не зробив цього. Тому позивач просила стягнути з відповідачів суму боргу в розмірі 28 млн грн, 23% річних від простроченої суми (1 млн 658 тис. 520) грн та 8 тис. грн судового збору.

Цікаво, що суд визначив 10-денний строк для оскарження в апеляційний суд Донецької області. Однак саме рішення суду з’явилося в реєстрі судових рішень 17 липня. Таким чином, рішення суду першої інстанції вже не можна було оскаржити, адже на той момент вже сплив термін для подання апеляції.

Один із власників агрофірми «Оржиця», депутат облради Валентин Несен повідомив, що не знав про це судове засідання, його фірма не була поручителем, а представники не були присутніми на суді в Маріуполі.