«Питна вода Полтавщини»: в Опішні бурять найбільшу сведловину в області

В Опішні бурять нову сведловину для надання чистої води місцевим жителям. Це найбільша свердловина в Полтавській області. Її глибина — більше 700 метрів. 

У Полтавській області діє програма «Питна вода Полтавщини». За ініціативи голови Полтавської ОДА Валерія Головка програма фінансується вже два роки. Для жителів області цього року обладнали майже 20 скважин у кількох районах. Найбільшу будують у Зіньківському — в Опішні.

— В області не повинно виникати ніяких питань зі станом та якістю питної води. Це необхідність для будь-кого. Наша програма створена для того, щоб вирішити проблему з наданням чистої води. І ми і надалі працюватимемо над її реалізацією, — говорить голова ПОДА Валерій Головко.

Валерій Головко Валерій Головко

Опішня відома своїм гончарським виробництвом. Часто місецві жителі зустрічають туристів, які приїжджають по гончарні вироби. Для них теж потрібно створити комфортні умови. 

Селище розміщене на пагорбах понад Ворсклою і вважається найвищим поселенням в Полтавській області. Свердловини, якими користується населення зараз, знаходяться на глибині 200 м. Але запас води вже майже вичерпався. Вона часто надходить людям з піском або ж частинами глини. 

Взагалі в селищі працювало близько 5 свердловин. Кілька з них вийшли з ладу, тому залишилось 2. Через неякісні свердловини та погане подання води, у людей часто виходила з ладу техніка. А влітку деякі жителі майже залишилися без водопостачання. 

Депутат Опішнянської селищної ради Руслан Заголовацький звернувся з цим питанням до обласного депутата Людмили Овчаренко. Вона із місцевою поблемою — до очільників Полтавської ОДА Валерія Головка та обласної ради Олександра Біленького. Також депутат селищної ради звернувся і до народного обранця Олега Кулініча.

Людмила Овчаренко Людмила Овчаренко

— Вдячна співпраці керівництву області — Валерію Головку, Олександру Біленькому та народному обранцю Олегу Кулінічу за вирішення цієї проблеми в селищі. Завдякі такій роботі в Опішні вже будується нова свердловина, — розповідає депутат Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко. 

Нова свердловина, яку зараз бурить підрядна компанія, вирішить питання з наданням чистої та якісної води. Вона матиме глибину 780 метрів. З бюджету на її буріння виділили більше 7 млн грн.

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

— Будівництво нової потужної свердловини — це приклад спільної та злагоджної роботи. Підрядник якісно працює, а ми його контролюємо. Жителі Опішні будуть із чистою водою, — стверджує директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан.

Нагадаємо, обласна програма «Питна вода Полтавщини» розрахована до 2020-го року. Тільки минулого року загальна вартість проектів для сіл та селищ склала близько 30 млн грн.

Прес-служба Полтавської ОДА