Питання ліквідації «ПМШЕДу» розкололо більшість у Полтавській міськраді?

Віталій Павлій та Олександр Шамота на депутатській комісії Віталій Павлій та Олександр Шамота на депутатській комісії

Депутатська комісія не рекомендувала виносити на сесію питання ліквідації КП «ПМШЕД». Проти ліквідації проголосував депутат від «БПП»

На засіданні депутатської комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів розгорілася суперечка навколо питання «Про припинення юридичної особи — КП «Полтавська міська шляхово-експлуатційна дільниця». Депутат Олександр Шамота звинуватив владу у вбивстві підприємства, яке було балансоутримувачем доріг. Депутат вважає, що влада переплатила 18 млн грн за послугу утримання доріг, за що можна було купити дорожню техніку. Депутат Юліан Матвійчук також вважає, що гроші громади переплачуються харків’янам, а полтавці втратили роботу.

Заступник міського голови Олексій Чепурко відповів, що він не у захваті від цього рішення, але «пацієнт був смертельно хворим»: попереднє керівництво має проблеми перед законом, має борги, а колектив розкрадав майно. УЖКГ буде проводити тендери на утримання доріг. Також він висловив свою особисту думку, що створювати нове комунальне підприємство не вважає доцільним, це є пережитком минулого і не є європейською практикою.

Олександр Шамота, Григорій Сахно та Олексій Чепурко Олександр Шамота, Григорій Сахно та Олексій Чепурко

Голова комісії Григорій Сахно погодився із ліквідацією підприємства, але погодився із Матвійчуком щодо непідготовленості цього рішення, адже є питання щодо техніки «ПМШЕД» та асфальтобетонного заводу. На підприємстві «УМБ № 23» працюють полтавці і сплачують податки у Полтаві. Депутат Шамота попросив надати інформацію, скільки легальних працівників працює на підприємстві і яку зарплату отримують, адже саме підприємство відмовчується.

Депутати від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» (Віталій Павлій), «Свободи» (Юліан Матвійчук), «Самопомочі» (Світлана Бондарєва) та «Соціал-демократичної партії» (Олександр Шамота) проголосували проти винесення питання на сесію, «за» були депутати від «Совісті України» (Григорій Сахно)  та «Рідного міста» (Володимир Корнійчук).

Член комісії від «БПП» Віталій Павлій пояснив, чому він голосував проти:

— Ми не можемо ховати напівживу курку. Є техніка, люди та завод. Ми не зрозуміли, що із цим буде після ліквідації підприємства.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»