Письменниця Тетяна Ваценко презентувала книгу «Країна Навпакинія»

«Країна Навпакинія»  збірка дитячих віршиків. І хоча зміст збірки легкий і сонячний, історія її створення була не легкою, говорить авторка:

     – Дорога до цієї збірочки, до країни Навпакинії , була складною і довгою. Мабуть, років п’ять працювали. Перепони на шляху траплялися. І далеко не все від мене залежало. Але потім так зорі зійшлися, що книжечка народилася завдяки сприянню департаменту інформаційної діяльності ОДА, управлінню культури. Так що книжечка є, і я сподіваюся, що і маленькі дітлахи, і дорослі будуть її із зацікавленням читати.

«Країна Навпакинія» яскраво оформлена, вона побачила світ у видавництві «Полтавський літератор» за кошти обласного бюджету як соціально-значуще видання. Але цьому передували роки , коли авторка писала просто так, заради задоволення, для себе і рідних:

     – Вірші пишуться ще з ранньої юності, багато вже років. І їх накопичалася якась критична маса. А якщо критична маса – то воно повинно у щось вилитися і далі. Є велика кількість і дорослих віршів, але коли донька вже почала виростати, полилися дитячі. Теж багато назбиралося. Звичайно ж, десь ще в 2011 році прийшла ідея зробити збірочку. Потім постало питання відносно ілюстрацій. Сама собі подумала – кому ж давати такий матеріал? Хто ж може все це зробити? Ці всі герої цих віршів – я їх бачу. Вони мені сняться. Якщо вже я про них написала, то я їх можу ж уявити, так? Враховуючи, що за фахом я художник, звичайно, ілюстрації створювала сама.

Перша книга не встигла побачити світ, а Тетяна Ваценко вже готує другу. Обіцяє, що буде не менш яскраво і цікаво:

     – В мене назбиралася така кількість матеріалу, ну просто гріх не використати його далі. Я вже зараз працю над наступною книжкою дитячою. В першій книзі є віршик «Курдуплик». Він був написаний у 2001 році. В 15 тому році написалася друга частина. А в січні 2017 року – велика третя частина. Продовження. І я зібрала зараз всі три частини. І працюю над новою книжкою , яка і буде називатися «Курдуплик»  поема-казка. Зараз працюю над ілюстраціями.

Презентацію книги Тетяна провела у обласній бібліотеці для юнацтва ім. О Гончара. Організатор зустрічі , завідувач відділом соціокультурної діяльності Наталія Рисенко говорить, що вірші Тетяни Ваценко надзвичайно легко сприймаються дітьми і дорослими.

    – Таке враження, що рядочки приходили до авторки звідкілясь згори, навіяні якимись містичними силами, стільки у них добра та таланту.

Крім того, Наталія Рисенко запрошує до бібліотеки ім. Гончара і на інші заходи, програма яких надзвичайно розмаїта. Кожен знайде тут щось цікаве – від маленьких читачів до дорослих.

Алла Широкова