Письменник Сергій Жадан організував поетичний похід «Тамплієрів» на Полтаву

Вчора у Полтавському краєзнавчому музеї пройшла презентація нової збірки Сергія Жадана «Тамплієри». Крім текстів з цієї книги, поет прочитав нещодавно написані та старі вірші.

Організаторами заходу стало незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus». На подію прийшли більше, ніж три сотні полтавців. 

Сергій Жадан розпочав презентацію текстами з книги «Тамплієри». Більшість з них стосуються двох тем: війни та любові. Також поет проводить паралель між Україною та буремними подіями Середньовіччя і часто згадує цю історичну добу у віршах. 

Потім Жадан читав нові тексти та ранню творчість. Особливо глядачі просили вірші зі збірки «Вогнепальні та ножові». Також поет продекламував багато текстів з книги «Життя Марії», з якою автор приїздив до Полтави два роки тому. Їхня тематика схожа на «Тамплієрів», тому вони добре вписалися у контекст заходу. 

Під час заходу Під час заходу

Згадав Сергій Жадан навіть вірш про листоношу з Амстердаму, який потрапив до Донецька. Цей текст він написав близько десяти років тому.

— Після початку війни я кілька років не читав цей вірш. Але потім зрозумів, що тут набагато більше любові, ніж сарказму, — зазначив автор. 

Відповідаючи на питання слухачів, Сергій Жадан анонсував нову книгу. Роман про війну він закінчив у минулому місяці. А презентувати його обіцяв уже на початку вересня. Книгу, як і збірку віршів «Тамплієри», опублікує видавництво «Meridian Chernowitz».

Також поет розповів, що свого часу написав сценарій для фільму. Але у нього вкрали комп’ютер з цією роботою. Не дивлячись на інцидент, для поціновувачів кінематографу також прозвучали гарні новини. У липні почнуться зйомки фільму «Ворошиловград» за однойменним романом Жадана.

Глядачі Глядачі

Зал проводжав поета стоячи. За словами одного з представників незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus» Романа Повзика, це був наймасштабніший літературний захід у Полтаві:

— Від самого початку ми ставили собі планку у 250 глядачів і нам говорили, що це неможливо у Полтаві. Але все вийшло і набагато вище.

Після заходу глядачі купували книги, спілкувалися з автором та робили фотографії.

Зазначимо, що крім поетичного вечору, Сергій Жадан та його видавець Святослав Померанцев зустрілися з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком. Разом вони обговорили ідею щорічного українсько-шведського фестивалю Meridian Poltava, який може бути втілений вже наступного року.

Денис СТАРОСТІН, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»