Письменник родом з Полтави презентує у рідному місті роман-антиутопію про кіберістот

30 вересня о 12:25 біля «Арт Платформи 11» (Зіньківська, 6) письменник Тарас Антипович презентує свій роман «Помирана». Захід пройде у рамках інтелектуальної книжкової барахолки #Літерафест.

Тарас Антипович — письменник з Полтави. Вищу освіту отримав у Львові, зараз проживає у Києві. Працював журналістом, був першим заступником головного редактора журналу «Сучасність». 

Антипович — автор п’яти книжок. Перша з них — «Мізерія» — у 2007 році стала найкращим прозовим дебютом за версією Всеукраїнського рейтингу «Книжка року». Наступні теж отримували схвальні відгуки від критиків. Так, передостання книга Антиповича, «Хронос», за словами журналістки Ірини Славінської, точно сподобається «всім, хто любить цікаві та гарно розказані історії»:

— В романі «Хронос» немає того, за що я особисто не люблю сучасні «серйозні» романи. «Хронос» приємно читати — він не дидактичний, не самозакоханий, без відтінку месіанства і не автобіографічний.

Останній роман Антиповича «Помирана» побачив світ минулого року. Це антиутопія, яка розповідає про відокремлене від інших цивілізацій суспільство кіберістот. Роман носить алегоричний характер. Дійсність, описана у ньому, нагадує тимчасово окуповані території на Донбасі, Північну Корею, чи сучасну Росію. Хоча Антипович і не вказує час та географію подій. 

«Помирана» отримала звання найкращої книги року за версією премії «ЛітАкцент року — 2016». Це її перша презентація у Полтаві. 

Захід відбудеться у рамках книжкової барахолки #Літерафест, організованої ТРЦ «Київ» та незалежним мистецьким об’єднанням «Magnum Opus». Література зона — одна з центральних на заході. Свої книги також презентують київський поет Павло Коробчук та полтавець Макаренко. 

— Це початок літературного сезону. Тому для нас було важливо зібрати в одному місці багато сильних авторів. Впевнений, полтавці, які цікавляться книжками та мистецтвом в цілому, добре проведуть час, — розповідає один зі співорганізаторів заходу Денис Старостін. 

Розклад заходів на #Літерафест Розклад заходів на #Літерафест

Крім того, з 10 до 19 полтавці зможуть придбати на барахолці книжки, вироби хенд мейд, платівки, інші речі. Частина зібраних коштів, а за бажання продавців і всі, підуть фонду «Таблеточки» на допомогу онкохворим дітям.

Юлія ГОНЧАРЕНКО