Письменник Макс Кідрук у Полтаві презентував новий роман про паралельний світ та підліткове насильство

Вчора у Полтавському краєзнавчому музеї пройшла презентація нової книги Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи». Полтава стала вісімнадцятим пунктом у рамках туру письменника сотнею міст.

Нагадаємо, це вже п’ята поспіль осіння презентація письменника Макса Кідрука у Полтаві. Автор щороку пише нову книгу, з якою вирушає у тур містами України. Цього разу ціль амбітна — пройти сотню міст та містечок, навіть таких, куди зазвичай не приїздять з презентаціями письменники.

Локацією для зустрічі Кідрука з полтавськими читачами став Полтавський краєзнавчий музей. У квітні тут проводили презентацію нової збірки поезій Сергія Жадана «Тамплієри».

Письменник Макс Кідрук Письменник Макс Кідрук

Читацька аудиторія Читацька аудиторія

Презентацію у Полтаві відкрив один з організаторів заходу, представник незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus» Роман Повзик. Він наголосив, що кожного року читачі Кідрука в очікуванні: чим же новим він здивує нас? І презентація — можливість дати відповідь на це запитання.

Макс Кідрук у творчості поєднує художню літературу й наукові ідеї. Тому презентацію розпочав з розповіді про уявлення сучасної фізики, для якої час — це не щось, що плине. Час, за його словами, — це лід, у який ми всі вмерзлі.

Ще більше аудиторію завантажило пояснення поняття «ентропія». Але це необхідні складові, щоб пояснити ідеї, довкола яких будувалася нова книга.

Один з організаторів заходу Роман Повзик Один з організаторів заходу Роман Повзик

Продаж книг Продаж книг

Роман «Не озирайся і мовчи» розповідає про чотирнадцятирічного Марка Грозана, який переходить в нову школу, де його починають цькувати. Щодня все більше замикаючись у собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною із паралельного класу, яка розповідає про існування такого світу і про можливість туди потрапити.

Досліджуючи тему підліткового цькування, Кідрук консультувався з вчителькою з Рівного і відкрив для себе багато нового. Наприклад, випадок, коли одна зі шкіл не поширювала інформації про учня-кривдника з кастетом, бо наявність такої зброї принесла б проблеми закладу.

Також Кідрук показав буктрейлер до цього роману. Він повністю зроблений на легальному контенті, частину з якого письменник знімав, а іншу — купував на фотобанках.

Макс Кідрук "НЕ ОЗИРАЙСЯ І МОВЧИ" [Офіційний трейлер]

Автор завершив презентацію розповіддю про наступний роман, над яким працює з літа. Він має назву «Де немає бога» і розповідатиме про кількох людей, які вижили після авіакатастрофи. Але середовище, де вони тепер перебувають, страшенно непридатне для життя. Де саме ця локація — Кідрук пообіцяв розповісти через рік.

Опісля розповіді письменника читачі задавали запитання, купували книги і фотографувалися з автором. 

Вже сьогодні Максим Кідрук проведе презентації у Миргороді та Лубнах.

Юлія ГОНЧАРЕНКО